Головна Духовне За два роки у Львівській області змінили приналежність або були ліквідовані 43...

За два роки у Львівській області змінили приналежність або були ліквідовані 43 релігійні громади УПЦ (московський патріархат)

42
0

Під час сесії Львівської обласної ради сьогодні, 27 серпня, депутати заслухали інформацію щодо виконання рішення обласної ради від 29 листопада 2022 року «Про необхідність заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (московського патріархату) на території Львівської області».

«Керівництвом Львівської ОВА та департаментом, враховуючи позитивні тенденції переходу та ліквідації громад УПЦ (МП), а також в цілому враховуючи процеси декомунізації на Львівщині заплановано до кінця цього року здійснити остаточну перереєстрацію переходів релігійних громад з УПЦ (МП) до ПЦУ. Одночасно інформую, що на території Львівської області залишилося всього 11 релігійних громад, що у порівнянні з іншими областями є найменшим показником.

З прийняттям закону, який вступить у дію 23 вересня, сподіваємось, що релігійні громади перейдуть або у підпорядкування ПЦУ або їх буде ліквідовано через 9 місяців у судовому порядку», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гаврилюк.

За даними департаменту, зареєстровані релігійні організації (об’єднання) Української православної церкви (московський патріархат) діють у селах Присліп та Явора Турківської громади, селі Бистриця Дрогобицької громади, селі Віднів Куликівської громади, селі Старява Мостиської громади, у містах Жидачеві, Червонограді, Соснівці, Радехові, Стрию та Львові.

Приналежність у 2022 році змінили 13 громад Української православної церкви (московський патріархат), у 2023 році – 10, у 2024 році – 1 громада. Загалом, за два роки – 24 громади.

Ліквідовано 19 громад: у 2023 році – 1 громада, у 2024 році – 18 громад. За два роки приналежність змінили або були ліквідовані 43 громади Української православної церкви (московський патріархат).

Під час сесійного засідання депутати запитали, на яких підставах діє релігійна громада московського патріархату в Бродах і будується монастир московського патріархату у селі Радич Турківської громади. За словами Ірини Гаврилюк, ці громади діють без реєстрації, чим порушують законодавство України.

«Проводяться розмови з активістами й керівниками релігійних громад. Ці люди не вбачають проблеми в тому, що є у підпорядкуванні московського патріархату, оскільки богослужіння проводяться українською мовою. Їм здається, що все гаразд. У новому законі введено поняття «русского міра», тож сподіваємося, що незабаром ці речі будуть названі своїми іменами», – зазначила Ірина Гаврилюк.

За результатами розгляду питання депутати проголосували продовжити розгляд на наступній сесії за участі представників Львівської ОВА та правоохоронних органів.