Головна Економіка Аграрії Львівщини отримали з Державного бюджету 10,6 мільйонів гривень компенсації за користування...

Аграрії Львівщини отримали з Державного бюджету 10,6 мільйонів гривень компенсації за користування кредитами

136
0

У Мінагрополітики України вчергове затвердили розподіл коштів у розмірі 181 млн грн суб’єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків за користування кредитами.

З державного бюджету аграрії Львівщини отримали 10,6 млн грн компенсації за фактично сплачені протягом січня-серпня 2021 року відсотки за залученими кредитами.

Загалом з початку року кошти отримали понад 90 сільгосппідприємств Львівщини на суму 31,9 млн грн, у тому числі 13 підприємств, які провадять діяльність у галузі тваринництва та 4 підприємства харчової промисловості.

Цей фінансовий ресурс дозволив здешевити кредитні кошти, які були залучені аграріями у банківських установах для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів для сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення тощо.

Нагадуємо, що для отримання компенсації відсотків за залученими кредитами необхідно звернутись до уповноваженого банку (де залучено кредит) впродовж року до 1 листопада. Компенсація надається за нараховані і сплачені за січень-жовтень поточного року та листопад-грудень минулого року відсотки за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів. (Ставка НБУ з 08.10.2021 становить 8,5%).

Крім цього, рішенням сесії Львівської обласної ради внесли зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік.

Зокрема, зміни в програмі передбачають розширення фінансової підтримки для виробників, які залучили банківські кредити і не отримали здешевлення коштом державного бюджету. Такі виробники можуть відшкодувати відсотки за залученими кредитами в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не більше ставки, передбаченої угодою кредитування коштом обласного бюджету.

«Тепер мікро- та малі виробники в галузі АПК, які залучили кредит до 13 відсотків річних, мають можливість отримати кредити під 0 відсотків» – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.