Питання пасажирських перевезень на території району й вартості послуг перевізників були предметом обговорення робочої наради у голови Жовківської РДА Богдана Юрдиги. Як ми інформували на сторінках газети, відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації № 250 від 20 червня 2014 року, встановлено нові тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні. Тож з 8 липня зросла вартість пасажирських перевезень. Так, наприклад, проїзду 151-й маршрутці Жовква–Львів збільшився з восьми гривень до дев’яти, а нещодавно ще подорожчав на одну гривню. Тепер добирання в обласний центр із районного коштує 10 гривень. Тому пасажири запанікували: скільки ще дорожчатиме послуга перевізника?
За словами представника ТзОВ «Авто і Світ» Івана Петруся (дане підприємство надає послуги перевезення на маршруті Жовква–Львів і за клопотання районної влади перед Львівською міською радою має унікальність рейсу в тому, що заїжджає у самісінький центр), більше вона не зростатиме аж до наступного розпорядження голови ОДА. Присутні спеціалісти управління економічного розвитку і торгівлі Жовківської РДА Володимир Свідняк і Юрій Галуцький зауважили, що пасажири скаржаться на некоректну поведінку окремих водіїв 151-их маршруток і незавжди чисті салони. Представник перевізника просив називати конкретні факти із вказаним номером автобуса. У день проведення наради саме одного водія за некультурну поведінку звільнили. Але, буває, виникають конфлікти, спровоковані пасажирами. Тож повинна бути взаємна повага і ввічливість.
Інші перевізники, які працюють на теренах району, підняли вартість своїх послуг, відповідно до обласного розпорядження, в один етап у межах прорахованих норм. Це підтвердили директор ТзОВ «Автосвіт» Юрій Семочко, начальник відділу технагляду ТзОВ «Міра і К» Ігор Міщинко, інженер ПАТ «Львівське АТП-14630» Андрій Сало. Про подальше підвищення цін на пасажирські перевезення нині мова не ведеться. Послуги залишаються на рівні тарифів, запроваджених 8 липня поточного року.
Запрошені представники підприємств–перевізників розповіли про свою діяльність, яка найбільше залежна від вартості пального і стану дорожнього полотна. Ще одне питання, яке їх турбує, перевезення значної чисельності пільговиків, за які немає компенсації. Тому, за словами перевізників, у час пік маршрутки дуже перезавантажені. Вони запропонували два варіанти розв’язання проблеми: або визначити спеціальні рейси для пільговиків, або — години. Дані пропозиції обговорюватимуться в обласній адміністрації.
Окрім питань ціноутворення на послуги перевезення і поїздок пільговиків, звернено увагу на облаштування зупинок на вимогу, зокрема, у м. Жовкві, біля Центру зайнятості і при в’їзді у місто з обласного центру, та в інших населених пунктах. Це — у компетенції голів місцевих рад.
Уляна Лащівська.