Головна Економіка Червоноградські шахтарі сьогодні вдруге блокували трасу на Жовківщині

Червоноградські шахтарі сьогодні вдруге блокували трасу на Жовківщині

249
0
Шахтарі з плакатами ходять пішохідним переходом у Сопошині. Світлина - zaxid.net

Підземний протест шахтарів з шахти “Надія” триває вже п’яту добу

Станом на 16.30 під землею залишаються 24 гірників шахти «Надія». На п’ятий день акції протесту влада не знайшла можливості вирішити кризову ситуацію на підприємстві, вийти до людей. Родини гірників другий день поспіль перекривають трасу біля селища Сопошин. Сьогодні у Верховній Раді звернувся до колег та зібрав підписи під зверненням до президента України Володимира Зеленського, до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у зв’язку з критичною ситуацією на шахті «Надія» та у вугільній галузі в цілому. Про це повідомляє Михайло Волинець – голова Незалежної профспілки гірників.

Також Незалежна профспілка гірників України розпочала збір коштів на допомогу гірникам шахти «Надія» та їх родинам.

Інші шахтарі та їх родини поновили блокування траси Львів-Рава-Руська в районі села Сопошин під Жовквою

Учасники акції повідомляють, що зранку на шахту приїхали представники Львівобленерго. Вони мають доручення знеструмити шахту через борги.

“Фактично ті хлопці, що під землею зараз, це єдина причина чому шахту не можуть відключити. Так, мають працювати насоси, щоб відкачувати воду. Так має працювати вентиляція, бо метан виділяється. Але найголовніше це люди. Неможна знеструмити підйомник. Таку відповідальність на себе ніхто не візьме” коментує ситуацію один з учасників акції протесту.”, – повідомляють у Трудовій Галичині.

Довідка

В минулому шахта “Надія” була найприбутковішим вугільним підприємством регіону, яке стабільне забезпечувало край електроенергію, а людей роботою. Сьогодні шахта ризикує бути знеструмленою, а зарплатний борг перед шахтарями сягає 62 млн грн .