Головна Економіка Що чекати “спрощенцям ” у 2015 році

Що чекати “спрощенцям ” у 2015 році

192
0

З 1 січня з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» від 28.12.2014 р. № 71-VIII  зазнала змін спрощена система оподаткування, обліку та звітності.

Вже починаючи зі звітних періодів цього року замість шести груп платників єдиного податку діятиме чотири. Фактично групи єдинників з 3-ї по 6-ту (фізособи та юрособи) об’єднали в одну єдину «нову» групу – третю.

Звертаємо увагу, ті платники єдиного податку груп 3–6, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.

Отже, хто за новими правилами може працювати на спрощеній системі оподаткування.

Перша група – фізособи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень (раніше – 150000 грн.).

Друга група – фізособи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не є більшим 1500000 грн. (раніше – 1000000 грн.).

Третя група – фізособи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юрособи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми. Обсяг доходу таких платників протягом календарного року не повинен перевищувати 20 000 000 грн.

Четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.