Головна Економіка Для аграріїв Львівської області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва

Для аграріїв Львівської області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва

90
0

Спільно з сільгоспвиробниками Львівщини відбувся онлайн-семінар щодо поточної ситуації у виробництві овочів в межах області.

Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. До участі в заході долучились представники РВА, територіальних громад, а також експерти – дорадники, науковці, представники банківських установ.

«Умови воєнного часу вимагають від аграріїв чіткого виконання дій, зокрема вчасно провести польові посівні роботи, задіяти всі можливі додаткові площі сільськогосподарських угідь для посіву і наростити обсяги валового виробництва. Органи місцевого самоврядування мають сприяти аграріям у забезпеченні посівним  матеріалом, добривами і матеріальними ресурсами», – звернувся до  аграріїв і голів громад Віталій Загайний.

Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, за вимогами часу вирощування сільськогосподарських культур можна умовно поділити на два етапи: в звичайних умовах, і в умовах воєнного стану.

«За останні 4 роки Львівщина наростила вирощування овочевих культур майже вдвічі. В області вирощується близько 9% овочів від загального виробництва по Україні. Через ситуацію в областях, де ведуться бойові дії, цьогоріч основне виробництво припадає на Західні області України,  в тому числі і Львівської. На полях області вже тривають весняно-польові роботи, зокрема посів ярих культур, в тому числі овочевих. Тому основним завданням аграріїв сьогодні – задіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь і наростити обсяги валового виробництва», – зазначила Тетяна Гетьман.

Своєю чергою, експерти-дорадники, науковці, представники фінансових структур пропонують безкоштовні консультації для аграріїв з актуальних питань технології вирощуванні продукції овочівництва, пропозиції у переорієнтації та розширенні ринків збуту в умовах воєнного стану, доступу до кредитних ресурсів.

Як повідомила Тетяна Гетьман, Львівщина – єдина серед областей затвердила обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників у умовах воєнного часу, на яку з обласного бюджету виділили 22,2 млн грн. Фінансова підтримка для аграріїв передбачена у чотирьох напрямках. Детальніше про програму читайте тут.

Разом з цим, вирішено надати підтримку органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих торік. А за умови відкриття державних електронних реєстрів – проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.

Для аграріїв області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва Для аграріїв області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва