Головна Економіка Економічне та соціальне становище Жовківського району за січень-жовтень 2014 року

Економічне та соціальне становище Жовківського району за січень-жовтень 2014 року

198
0

Промисловість

У січні–вересні 2014 р. промисловими підприємствами району було реалізовано промислової продукції на суму 356,1 млн. грн. (1,5 % від загальнообласного показника).

У загальному обсязі реалізованої промислової продукції частка продукції  переробної промисловості склала 91,9 %, а саме: з металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 36,9 %, з виробництва харчових  продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 23,1%, з виготовлення виробів із деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – 10,3%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 2,6 %, з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,0 %.

Підприємствам із постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря належало 7,5% реалізованої продукції; добувній промисловості і розробленню кар’єрів –  0,3 %.

У січні–вересні 2014 р. у структурі обсягу реалізованої продукції 57,9 % (206,1 млн. грн.) становили товари проміжного споживання; 26,0 % (92,6 млн. грн.) — споживчі товари короткострокового  використання; 7,9 %   (28,0 млн. грн.) – енергія; 7,7 % (27,5 млн. грн.) – інвестиційні товари; 0,5 % (1,9 млн. грн.) – споживчі товари тривалого використання.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) на одну особу за січень–вересень 2014 р. склав 3250,1 грн. (в області – 9551,3 грн.). 

У січні–жовтні 2014  р. підприємст-вами видобувної промисловості і розроблення кар’єрів вироблено більше гранул, щебеню (каменю дробленого), крихти та порошку; гальки, гравію на 10,9 %; каменю дробленого (щебеню), який використовується як наповнювач бетону, для дорожнього покриття та подібних цілей (крім гальки, гравію та кремнію) – на 2,6 %.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., вироблено природних пісків — на 30,2 %.       

Підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів збільшили у січні–жовтні 2014 р. порівняно з січнем-жовтнем 2013 р. виробництво субпродуктів харчових великої рогатої худоби, свинячих, баранячих, овечих, козячих, конячих, інших тварин родини конячих, свіжих чи охолоджених та м’яса свиней свіжого чи охолодженого  у 3,5 раза; сиру свіжого неферментованого (недозрілого і невитриманого), включаючи сирну сироватку та кисломолочний сир – у 3,3 раза; жирів великої рогатої худоби, овець і кіз, сала свиней – у 2,9 раза; спреду та сумішей жирових, що містять масову частку загального жиру від 50% до 85 % – у 2 рази; м’яса великої рогатої худоби свіжого чи охолодженого – на 67,8%; виробів макаронних, локшини та виробів борошняних подібних – на 33,3 %; молока і вершків коагульованих, йогурту, кефіру, сметани та інших ферментованих продуктів (неароматизованих) – на 10,5 %; йогурту та інших ферментованих чи сквашених молока та вершків – на 9,5 %; молока і вершків коагульованих, йогуртів, кефіру, сметани та інших ферментованих продуктів, ароматизованих або з додаванням фруктів, горіхів або какао – на 3,1 %.   

 Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., вироблено борошна, порошку і гранул із м’яса, нехарчових шкварок на 59,3 %; харчових субпродуктів свійської птиці, свіжих або охолоджених (крім ожирілої печінки гусей та качок) – на 44,8 %; плодів та горіхів, свіжих або варених на парі чи у воді, заморожених – на 42,0 %; шкур великої рогатої худоби або тварин родини конячих – на 36,4 %; м’яса свійської птиці свіжого чи охолодженого – на 29,3 %; масла вершкового жирністю до 85 % – на 26,0 %; готових кормів для тварин, що утримують на фермах – на 24,5 %; вод, включаючи мінеральні і газовані, з доданням цукру, підсолоджувальних чи ароматизуючих та інших речовин – на 18,8 %; молока рідкого обробленого (пастеризованого, стерилізованого, гомо-
генізованого, топленого, пептизованого) – на 18,5 %; сирів сичужних (тертий, порошковий, голубий та інший неплавлений сир), крім свіжого сиру, сирної сироватки та кисломолочного сиру – на 12,8 %; продуктів готових та консервованих із м’яса чи субпродуктів, інших, включаючи продукти з крові тварин – на 10,0%; шоколаду та готових харчових продуктів, що містять какао – на 5,3%.

Підприємствами текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів із шкіри та інших матеріалів у січні–жовтні 2014 р. порівняно з січнем–жовтнем 2013 р. вироблено більше: сумок дамських зі шкіри натуральної або композиційної, шкіри лакової, листів пластмаси, текстильних або інших матеріалів (уключаючи сумки без ручки) на 22,9%;  комплектів і костюмів чоловічих та хлопчачих із тканини бавовняної або з волокон синтетичних, виробничих та професійних – на 14,9 %.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., вироблено  одягу робочого жіночого та дівчачого іншого з тканини бавовняної або з волокон синтетичних на 53,7 %; вироблено взуття на підошві та з верхом із гуми чи пластмас, крім взуття водонепроникного та спортивного – на 1,5 %; білизни постільної – на 0,2 %.

Підприємства з виготовлення виробів із деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у січні–жовтні 2014 р. порівняно з січнем–жовтнем 2013 р. виробили більше: календарів усіх видів, включаючи блокові календарі, віддруковані у 17,1 раза; паперу і картону гофрованого, у рулонах або в аркушах – на 24,6 %; виробів столярних та конструкцій будівельних з деревини – на 10,1 %; деревини уздовж розпиляної  чи розколотої, розділеної на частини чи лущеної, завтовшки більше 6 мм – на 5,1 %.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., випущено газет, які  виходять менше чотирьох разів  на тиждень, віддрукованих на 95,0 %; проспектів, плакатів та іншої рекламної продукції, віддрукованої – на 38,3%; журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, швидкозшивачів (папок), формулярів і бланків, канцелярських виробів, інших, з паперу чи картону – на 31,2 %; журналів та періодичних видань, які виходять менше чотирьох разів на тиждень, віддрукованих – на 25,8 %; книг, брошур, листівок та подібної продукції, віддруковані (крім у вигляді окремих аркушів) – на 7,6 %.  

Підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції у січні–жовтні 2014 р. вироблено хімічних  продуктів, інших, н.в.і.у. на рівні січня–жовтня 2013 р.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., виготовлено сполук із альдегідною функціональною групою на 6,8 %; спирту етилового неденатурованого зі вмістом спирту не менше 80 об. %. – на 0,6 %.

Підприємствами з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції у січні–жовтні 2014 р. порівняно з січнем–жовтнем 2013 р. вироблено більше. Розчинів бетонних, готових для використання на 36,4 %; елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного – на 33,3 %; сумішей будівельних сухих (крім розчинів бетонних, готових для використання) – на 25,0%.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., виготовлено дверних і віконних блоків з пластмас на 44,9 %; бутлів, пляшок, флаконів, фляг та подібних виробів з пластмас – на 1,2 %.

На підприємствах металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування у січні–жовтні 2014 р. проти січня–жовтня 2013 р. вироблено більше: труб і трубок, зварних, некруглого поперечного перерізу зі зовнішнім діаметром не більше 406,4 мм зі сталі у  3,5 раза; інших конструкцій та їх частин, плит, прутків, кутиків, профілів та подібних виробів, з чорних металів або алюмінію – на 48,0 %; виробів із чорних металів, виготовлених куванням, штампуванням, спечених та інших (крім виливаних), н.в.і.у. – на 22,9 %.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., виготовлено гранчастих  башт та щогл, із чорних металів на 54,2 %; виробів із чорних металів н.в.і.у – на 41,9 %; послуг із лиття сталі – на 37,5 %; послуг із лиття чавуну сірого – на 22,2 %; пробок корончастих та заглушок, ковпачків і кришок, з недорогоцінних металів – на 3,6 %.

На підприємствах з машинобудівного виробництва, крім ремонту і монтажу машин і устаткування, у січні–жовтні 2014 р. у порівнянні з січнем–жовтнем 2013 р. вироблено менше частин устаткування підіймального та вантажно–розвантажувального – на 3,4 %. 

На підприємствах із меблів виробництва, іншої продукції у січні–жовтні 2014 р. проти січня–жовтня 2013 р. вироблено більше меблів металевих інших, н.в.і.у. (крім офісних, медичних хірургічних, стоматологічних або ветеринарних, перукарських; спеціальних меблів для монтування hi-fi аудіо-, відео- та телевізійних систем) у 6,5 раза; частин меблів для сидіння – у 2,1 раза.

Менше, ніж у січні–жовтні 2013 р., вироблено інструментів музичних, струнних, інших (наприклад гітар, скрипок, арф і т. і.н) – на 87,9 %; меблів для сидіння переважно з металевим каркасом – на 50,7 %; меблів медичних, хірургічних, ветеринарних та їх частин (крім столів і стільців, призначених спеціально для рентгенівських обстежень) – на 22,3 %.

На підприємствах із постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у січні–жовтні 2014 р. проти січня–жовтня 2013р. вироблено менше пари та гарячої води – на 9,9 %.

Ольга СУЛИГА, начальник відділу статистики у Жовківському районі.