Головна Економіка Елеватори Львівщини розпочинають приймати новий урожай

Елеватори Львівщини розпочинають приймати новий урожай

77
0

У новий сезон Львівщина входить з меншими перехідними залишками зерна, ніж рік тому.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

Там розповіли, що на старті цьогорічної жнивної кампанії перехідні залишки зерна на елеваторах та в зерносховищах Львівщини є значно меншими, ніж рік тому. Станом на початок липня більшість елеваторів області завантажені минулорічним зерном лише на 21%, тоді, як рік тому цей показник був вищим і становив 40%.

«Рік тому внаслідок заблокованих портів на початок жнив на збереженні лишались рекордні перехідні залишки зерна і навіть близькість до кордонів з ЄС не дозволяло Львівським аграріям швидко розв’язати цю проблему, на пунктах пропуску були шалені черги. Той факт, що в новий сезон ми входимо з меншими перехідними залишками говорить про високу адаптивність наших аграріїв до змін ринкової кон’юнктури», – коментує ситуацію директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Найбільшу частину перехідних залишків на підприємствах області у цьому році становить кукурудза, пшениця та соя.

«Ця ситуація вплинула на посівні площі у сільськогосподарських підприємствах, у 2023 році аграрії Львівщини посіяли менше зернових культур на 5 тисяч гектарів до минулого року. Натомість збільшили посіви олійних культур, зокрема сої на понад 5%, а ріпаку озимого і ярого – на 7,5%. Загалом посівна площа у сільськогосподарських підприємствах Львівщини під озимими та ярими культурами у цьому році становить майже 425 тисяч гектарів, що на майже 1 тисячу гектарів більше у порівнянні з минулим сезоном», – зазначили у департаменті.

Додамо, жнивна кампанія розпочалась в регіоні тиждень тому. В області працюють 34 елеватори, які готові приймати зерно нового врожаю. Загальна потужність зі зберігання зерна в регіоні становить понад 1092 тисячі тонн.