Головна Економіка ДПІ у Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області проведено...

ДПІ у Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія»

273
0

Днями в ДПІ у Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку “Гаряча лінія”. З громадянами та платниками податків спілкувалася начальник ДПІ Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області Ольга Леонідівна Ліщинська. Тема телефонного діалогу стосувалась питання подання звітності про використання РРО в електронній формі дротовими і бездротовими каналами зв’язку.

Під час телефонного зв’язку «Гаряча лінія» платники податків отримали відповіді на питання відповідно до теми діалогу. Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші із запитань.

Які суб’єкти господарювання повинні подавати електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків до органів Міндоходів?

Відповідь: Відповідно до абзаців 2 – 4 п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або ЕККР, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або пам’яті модемів, які до них приєднані.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням ЕККР, повинні подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі – продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

 

Які переваги використання РРО з контрольною стрічкою в електронній формі?

Відповідь: Перевагами для суб’єктів господарювання є спрощення формування та подання звітності про використання РРО (автоматичне формування звітності). Зменшення витрат платників податків на друкування та зберігання контрольних стрічок (економія паперу, не потрібно складських приміщень для зберігання протягом 3 років контрольних стрічок). Зменшення кількості перевірок завдяки застосуванню дистанційного контролю. Ми вважаємо, що більшість наших клієнтів працює чесно і довіряємо їм.

Які вимоги до модему який буде використовуватися з РРО, що друкує паперову контрольну стрічку, бо таких буде більшість?

Відповідь: Відповідно до п. 3.2 глави ІІІ вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних затверджених наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057 модем повинен мати вбудований індивідуальний модуль безпеки SAM;

модем повинен мати свідоцтво платіжної організації НСМЕП про відповідність вимогам НСМЕП щодо підключення і використання МБ SAM;

модем повинен мати унікальний номер для однозначної ідентифікації цього модему сервером обробки інформації;

модем повинен містити енергонезалежну оперативну пам'ять, обсяг якої має бути достатнім для накопичення і збереження контрольно-звітної інформації протягом 72 годин;

модем повинен поставлятись (вироблятись) заявником (виробником) відповідної моделі РРО, внесеної до Державного реєстру РРО. В експлуатаційній документації зовнішнього модему повинні бути зазначені моделі РРО, для експлуатації з якими він призначений;

корпус зовнішнього модему повинен мати місця для пломбування та унеможливлювати несанкціонований доступ до складових частин без порушення пломб;

модем має бути підключений безпосередньо до РРО. Допускається підключення ЕККР до модему, а модему до керуючого пристрою для ЕККР.

Як суб’єкт господарювання після відправлення звітної інформації про обіг проведених операцій (включно з денним фіскальним звітним чеком Z – звітом) за робочий день з’ясовує про надходження відісланої інформації до Міндоходів?

Відповідь: Після отримання інформації від суб’єкта господарювання на його модем в автоматичному режимі надходить повідомлення про її отримання. Наприклад, як про отримання електронного листа.

Ольго Леонідівно, скажіть будь-ласка чи існують штрафні санкції за неподання електронної звітності дротовими і бездротовими каналами зв язку до оганів  ДПС?

Відповідь:  Відповідальність за неподання зазначеної Вами звітності перенесено з 1 липня 2013 на 1 січня 2014 року. Нагадаю, що згідно з п.9 ст. 17 Закону України про РРО (норми цього пункту наберуть чинності з 1 січня 2014 року) відповідальність суб’єктів підприємництва у вигляді штрафу є незначною – лише 10 нмдг (170 грн.) , однак адміністративну відповідальність посадових осіб за порушення у готівково-розрахунковій сфері законодавець в часі не перемістив,  сьогодні вона існує. Згідно зі ст. 163 КпАП  за порушення порядку проведення розрахунків за товари (послуги) посадові особи підприємства (керівник та головний бухгалтер) підлягають штрафу у розмірі від 100 до 200 нмдг (від 1700 до 3400 грн.).

Яким чином проходить запровадження подачі звітності в електронному вигляд?

Відповідь: З 01 січня 2013 року, відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єктам господарювання необхідно подавати звітність про використання РРО до органів Міндоходів в електронному вигляді, на базі технології, розробленої Національним банком України, дротовими та бездротовими  каналами зв`язку.

Для суб'єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства: перший – придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми; другий – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

Одночасно повідомляємо, що 25.07.2013 відбулося засідання Технічної комісії (протокол №23) щодо включення до Державного реєстру РРО понад 64 моделей касової техніки, які відповідають сучасним вимогам (наказ Міндоходів України від 02.08.2013 №317 "Про затвердження Державного реєстру РРО", загальна кількість РРО в реєстрі 195 шт.)

При цьому, користувачам касової техніки при її придбанні або заміні слід обов'язково звертатися до центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного якнайшвидшого доопрацювання такої моделі. Оскільки, використання такої техніки тягне за собою відповідальність при набранні чинності п.9 ст.17 Закону.            

Звертаємо Вашу увагу, що суб’єкти господарювання, які використовують РРО та не подають звітність в електронному вигляді з 1 січня 2013 року порушують вимоги Закону.

Разом з цим, Законом передбачено можливість передачі контрольно-звітної інформації від РРО як дротовими, так і бездротовими каналами зв'язку.

Тобто Вами можуть бути використані засоби стільникового зв'язку, дротового Інтернету, телефонні мережі тощо. Можливість користування конкретними каналами зв'язку передбачено виробником РРО та модемів для передачі контрольно-звітної інформації.

Підключення РРО суб'єктів господарювання та їх первинну реєстрацію  проводитимуть центри сервісного обслуговування. Тому ці процедури не є обтяжливими і не вимагають додаткових зусиль та навичок від користувачів касової техніки.

Державна податкова інспекція ДПІ у Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області ., за адресою: м.Жовква, вул. Св. Трійці, буд.10

акцентує Вашу увагу на необхідності проведення вищезазначеної процедури та з метою упередження виникнення черг, звертається з проханням не зволікати з термінами проведення доопрацювання існуючих (придбанням нових) моделей РРО з подальшою реєстрацією та/або обліком в інспекціях ГУ Міндоходів.

Реєстрація РРО здійснюється в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Жовківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області, за адресою: м.Жовква, вул. Св. Трійці, буд.10

Інформація щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі розміщена на суб-сайті ГУ Міндоходів у м. Києві в рамках єдиного веб-порталу Міністерства доходів і зборів України в банері "Актуальні теми" (рубрика "Електронні сервіси").

                                                ДПІ у Жовківському у районі ГУ Міндоходів у Львівській області

Начальник ДПІ у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області                                                         О. Л. Ліщинська