Головна Економіка Громади Львівщини збільшили обсяг фінансової підтримки аграріїв більше ніж в 5 разів

Громади Львівщини збільшили обсяг фінансової підтримки аграріїв більше ніж в 5 разів

89
0

Цьогоріч територіальні громади області на підтримку аграріїв спрямували понад 2 млн. грн бюджетних коштів, що в 5,4 рази більше ніж торік.

Програми підтримки сільськогосподарських виробників на 2023 рік затвердили в 11 громадах, однак кошти на їх реалізацію виділили у 8 ТГ. Більш активно підтримують своїх виробників 4 територіальні громади Стрийського району, зокрема:

  • Стрийcька територіальна громада виділила 350 тис. грн на підтримку сімейних фермерських господарств та кооперативів;
  • Миколаївська – 300 тис.грн на виплату дотації особистим селянським господарствам, які утримують 4 і більше корів та на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць;
  • Розвадівська – 370 тис. грн на виплату дотації особистим селянським господарствам, які утримують 4 і більше корів, на покращення стану пасовищ і сіножатей, а також на ліквідацію осередків борщівника Сосновського;
  • Новороздільська  – 32,4 тис.грн на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць, які утримуються в індивідуальних господарствах населення.

Також підтримують розвиток своїх сімейних фермерських господарств у 2 територіальних громадах Львівського району та по одній територіальній громаді в Яворівському та Червоноградському районі.

«Бюджети поки що не великі, але сам тренд нас дуже тішить. Львівщина торік була єдиним регіоном де діяла програма підтримки з обласного бюджету. Цього року до нас приєдналось кілька інших областей, але ми залишаємось регіоном – лідером за обсягом фінансування і громади нам допомогли в цьому. Загалом на підтримку АПК області цього року буде спрямовано 34,2 млн грн з обласного бюджету та 2,1 млн грн з бюджету громад.  Це найбільша сума фінансової підтримки за всю історію існування програм для аграріїв Львівщини», – зазначила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман.

Для більш детальної інформації звертайтесь за тел. (032) 255-50-62, (066) 718-09-18.