Головна Економіка Як сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємці

Як сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємці

118
0

Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування (без найманих працівників) та самозайняті особи (фізичні особи, які здійснюють наукову, художню, викладацьку, медичну, літературну, юридичну в тому числі адвокатську та нотаріальну діяльність) нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за ставкою 34,7% від доходу (прибутку), який отримано ними від підприємницької діяльності. При цьому розмір ЄСВ за місяць не може бути меншим мінімального страхового внеску. Так, мінімальний розмір страхового внеску для підприємців з січня по листопад 2013 року становить 398,01 грн. (1147 грн.* 34,7%), а в грудні 2013 року складатиме 422,65 грн. (1218 грн. * 34,7%).

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми доходу, за якою розраховуються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. При цьому, суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником-загальником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації. Самозайнятими особами – до 1 травня наступного року. В ці ж терміни і подається до органів доходів і зборів річний звіт з ЄСВ. За періоди, в яких такі фізичні особи не отримували дохід (прибуток), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не сплачують.

Підприємці на єдиному податку, які працюють без найманих працівників, нараховують ЄСВ у розмірі 34,7% від мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць (січень – листопад 2013 року – 398,01 грн., грудень 2013 року – 422,65 грн.) та сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Звіт з ЄСВ до органів доходів і зборів такими платниками подається до 10 лютого наступного року.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.

Порядок нарахування і сплати ЄСВ затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №455, Порядок формування та подання звіту з ЄСВ затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №454.

Перший заступник начальника  ДПІ

у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області    Л. С. Бунечко