Головна Економіка Львівщина лідирує серед областей України у вирощуванні овочів урожаю 2023 року

Львівщина лідирує серед областей України у вирощуванні овочів урожаю 2023 року

71
0

В структурі посівних площ більшу частину займають основні культури борщового набору: капуста, морква, цибуля і буряк столовий.

Львівщина лідирує серед областей України у виробництві овочів урожаю 2023 року, зібравши на кінець першого тижня серпня 151,2 тис. тонн продукції. Такий обсяг зібрали з площі 10,0 тис. га, що становить 23% до всієї посівної площі овочів урожаю поточного року.

Про це повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА з посиланням на оперативні дані збору врожаю, оприлюднені Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Площі посіву овочевих культур в області у поточному році по всіх категоріях господарств склали 43,5 тис.га (101,0 % до минулого року). В структурі площ 65,0% займають основні культури борщового набору, а саме: капуста – 34,4%, морква – 10,6%, цибуля – 10,1%, буряк столовий – 9,9%. Площі їх посіву збільшились від 2 до 9 відсотків, зокрема: цибулі – на 8,9 % ( площа посіву 4,4 тис.га), капусти на 2,6% (15,0 тис.га), моркви на 1,9% (4,6 тис. га).

Салатні та зелені овочі займають 35,0 %, з яких збільшені площі помідорів на 2,3%, гарбузів на 8,2%, перцю стручкового на 8,4%, горошку зеленого на 6,4%.

«Аграрії Львівщини з розумінням підійшли до подолання кризових у виробництві овочів наслідків у результаті затоплення і окупації низки областей, збільшивши посівні площі від 2 до 9 % по окремих «борщових» і салатних культурах. На збільшення обсягів зібраних овочів також вплинула реалізація в області регіональної програми по відшкодуванню вартості високорепродукційного сертифікованого насіння, оскільки посів такого насіння забезпечує на 20-30% більшу врожайність», – зазначила директорка департаменту АПР Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Зображення: agroportal.ua