Головна Економіка Львівщина першою в Україні освоїла технологію європейського будівництва лісових доріг

Львівщина першою в Україні освоїла технологію європейського будівництва лісових доріг

178
0

Про роботу лісогосподарських підприємств Львівщини та виконання обласної Програми розвитку лісового господарства на 2020 рік йшлося сьогодні, 15 вересня, під час засідання Ради лісового сектору  при обласній державній адміністрації.

Програма розвитку лісового господарства Львівської області була розроблена у 2016 році. Головним її завданням є збалансування використання трьох основних функцій: екологічної, економічної, соціальної.  Одним з пріоритетів програми – лісовідновлення.

Як розповів начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ) Анатолій Дейнека цьогоріч обсяги відтворення лісів вже склали 1536 га, в тому числі за кошти обласного бюджету вже створені 36 га лісових культур.

«На підприємствах Львівського ОУЛМГ функціонує 168 розсадників. Їх загальна площа – 109 га. Щорічно вирощується 10 млн штук сіянців і саджанців для відновлення лісів»,-  зазначив він.

Також впроваджують і сучасні технології вирощування садивного матеріалу. Зокрема, завершується будівництво сучасного лісорозсадницького комплексу для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». В цьому році планують виростити мільйон сіянців основних лісоутворюючих порід: ялиця, дуб, бук тощо для відновлення в першу чергу Карпатських лісів.

Окрім цього, ведеться комплекс заходів із охорони лісів від лісопорушень. Це рейдова робота, електронний облік деревини, спільні заходи з ГУ Нацполіції у Львівській області, впорядкування роботи лісопильних об’єктів. Працюють механізми громадського контролю.

«У 2020 році від усіх видів рубок ми вже заготовили 477 тис кубометрів деревини, в тому числі 262 тисячі кубометрів від рубок головного користування»,-  розповів Анатолій Дейнека.

Одним із напрямків екологічно орієнтованого лісового господарства є будівництво лісових доріг. Львівщина першою в Україні освоїла технологію європейського будівництва лісових доріг, зокрема в гірських районах області. І з 2007 року в області побудовано та відновлено 811 кілометрів лісових доріг.

Площа природно-заповідного фонду в лісах становить 102, 6 тис га, що становить 65 % природно-заповідного фонду Львівщини. В лісовому секторі області працює приблизно 20 тисяч працівників.

Завдяки роботі лісогосподарських державних підприємств області в цьому році до державного бюджету сплачено  210 млн грн  податків.