Головна Економіка На Львівщині зменшується кількість безробітних

На Львівщині зменшується кількість безробітних

104
0

Львівський обласний центр зайнятості повідомляє, що на Львівщині зростає потреба у робочій силі й водночас зменшується кількість безробітних. Станом на 1 липня, офіційно через службу зайнятості роботу шукали 12,4 тисячі безробітних.

У загальних обсягах пропозиції робочої сили області -найчисельнішою була група осіб віком 55-59 років (2,1 тисячі осіб або 16,9%),51,0% складали працівники, звільнені з підприємств, установ та організацій за угодою сторін, які у термін до одного року, після розірвання трудових відносин, звернулися за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості.

За професійними ознаками найбільшу частку – 19,1% – склали законодавці, вищі державні службовці, керівники і менеджери.

“Узагальнюючи ці дані, можна окреслити середньостатистичний портрет безробітного Львівщини. Це – жителька міста Львова віком 55-59 років з повною вищою освітою, котра обіймала керівні посади, ймовірно навіть в органах місцевої влади, звільнилася з роботи за згодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 Кодексу Законів про працю України. Допоможе їй повернутися до трудової діяльності кар’єрний радник, котрий проаналізує рівень конкурентоспроможності на ринку праці своєї підопічної і разом з нею складе покроковий план працевлаштування, враховуючи досвід, професійні знання, наміри та побажання особи, зіставивши їх із пропозиціями місцевих працедавців”, – розповідає директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

За словами Василя Барилюка, завдяки запровадженню інституту кар’єрного радника, застосуванню індивідуального підходу до потреб та можливостей кожного клієнта, цьогоріч (у порівнянні з аналогічним періодом торік) вдалося зменшити з 145 до 140 календарних днів середню тривалість безробіття, а також на 12 днів (до 101) скоротити термін пошуку місця праці(без урахування терміну проходження профнавчання).

Довідково:

У січні-червні 2019 року фахівці служби зайнятості посприяли знайти роботу 23,3 тисяч осіб, у тому числі 7,5 тисяч безробітних, 102 особи скористалися консультаційною та фінансовою допомогою для започаткування власної справи,2,9 тисяч осіб залучено до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру, а 4,4 тисяч жителів області охоплено професійним навчанням.