Головна Економіка Начальник Львівської митниці: На порядку денному – прискорення перетину кордону

Начальник Львівської митниці: На порядку денному – прискорення перетину кордону

198
0

Питання розвитку прикордонної інфраструктури та створення сприятливих умов для транскордонного переміщення вантажів та подорожніх розглянули сьогодні, 18.03.2019, у Львівській обласній держадміністрації. З доповіддю з цього питання виступив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук.

Керівник митниці зазначив, що цього року порівнюючи з минулим є зменшення кількості легкових транспортних засобів, що перетинають кордон. Це зумовлено змінами у митному законодавстві, які набрали чинності з 25.11.2018 (так звані закони про «євробляхи»), у зв’язку з чим зникла необхідність кожні 5-10 днів перетинати кордон громадянам України транспортними засобами з іноземною реєстрацією.

Було зазначено, що, окрім внесення змін у законодавство з питань митної справи, пришвидшенню контролю сприятиме:

– будівництво нових або реконструкція нинішніх пунктів пропуску;

– покращення технічного забезпечення органів контролю;

– розвиток прикордонної інфраструктури, створення сервісних зон перед пунктами пропуску через державний кордон України;

– будівництво під’їзних та рокадних доріг;

– запровадження змін у технологіях пропуску;

– належне кадрове забезпечення.

Так, уже найближчим часом буде запроваджено зміни у послідовності здійснення контролю в напрямку виїзду з України не тільки щодо автобусів, а й у пасажирському русі загалом. Спочатку це буде експеримент у пункті пропуску «Грушів», а потім таку схему запровадять і в інших пунктах пропуску. Суть експерименту в тому, що спочатку посадові особи прикордонної служби будуть вносити інформацію про осіб і транспортні засоби, які перетинають державний кордон України, а вона автоматично передаватиметься митним органам. Це дозволить уникнути дублювання функцій.

Окрім того, важливими напрямами пришвидшення пропускних операцій є встановлення систем сканування, що також збільшить можливості виявлення незадекларованих товарів, матиме превентивний ефект у питаннях протидії митним правопорушенням. На сьогодні завершується будівництво та встановлення цих систем в автомобільних пунктах пропуску «Краковець», «Шегині» та «Рава-Руська».