Головна Економіка На зв’язку «Гаряча лінія»

На зв’язку «Гаряча лінія»

235
0

Нещодавно в Радехівському відділенні Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбулась „гаряча лінія”, під час якої платники мали змогу отримати відповіді на свої запитання від начальника Радехівського відділення Сокальської ОДПІ Сольвара Олега Маріановича.

Зокрема, платники цікавились:

● Доброго дня. Моя донька навчається на платній формі навчання. Договір укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату вартості навчання теж оформлені на ім’я дитини, однак вона не має самостійних джерел доходу. Чи можу скористатися податковою знижкою за навчання дитини я або мій чоловік?

– Скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи. При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

● Який термін сплати єдиного соціального внеску  суб’єктами господарювання, які використовують працю найманих працівників?

– Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Водночас хочу наголосити, що під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

● Прошу сказати, який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?

– Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Дердавной фіскальної служби не перевищує 5 робочих днів. Хочу нагадати, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки для юридичної особи або фізичної особи – підприємця, а у разі відсутності у фізичної особи – підприємця печатки – ключем його підпису. Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

● Який порядок подання громадянином, який здійснюватиме внесок до статутного фонду підприємства, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?

– Фізична особа (в т. ч. нерезидент), яка здійснюватиме внесок в статутний фонд юридичної особи, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податків, декларацію про майновий стан і доходи. За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію у десятиденний строк видає довідку про її подання для підтвердження свого майнового стану.

● Доброго дня телефонує Вам приватний підприємець. Прошу відповісти, чи я є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо маю право власності на нежитлове приміщення як фізична особа – підприємець?

– Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.   Оскільки статтею 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Записала головний державний інспектор з питань організації роботи Надія Мудрак