Головна Економіка На запитання платників податків щодо змін та новацій законодавства відповідав Богдан...

На запитання платників податків щодо змін та новацій законодавства відповідав Богдан Звізло

141
0

Днями в ДПІ у Жовківському районі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», на запитання платників податків щодо змін та новацій  законодавства відповідав В. о. начальника ДПІ у Жовківському районі  ГУ ДФС у Львівській області Богдан Йосипович Звізло.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні питання з якими абоненти звертаються на «гарячі лінії».

Скажіть будь-ласка, чи можна скасувати реєстрацію платника ПДВ,якщо наше підприємство станом на 01.01.2015 мало обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців менше 1 млн.гривень?

Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. грн., мають право анулювати реєстрацію платника ПДВ, відповідно  п.п. «а» п. 184.1 ст. 184 розд. V ПКУ

Чи змінились ставки земельного податку.  За якими ставками розраховується земельний податок у 2015 році?

Оскільки з 2015 року земельний податок віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради відповідно до вимог підпункту 12.3.4. пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України повинні прийняти рішення про встановлення місцевих податків та зборів, які офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Які ставки податку на прибуток підприємств встановлені з 01.01.2015 року?

Відповідно до п.136.1 ст.136 Податкового кодексу України ставка податку становить 18 відсотків. Крім того, пунктом 136.2 ст.136 Податкового кодексу України визначено, що під час провадження страхової діяльності юридичних осіб резидентів одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у п.136.1 ст.136 Податковим кодексом України, ставки податку на дохід встановлюються у таких розмірах:

– 3 відсотки за договорами страхування від об’єкта оподаткування;

– 0 відсотків за договорами з довгострокового страхування життя, договорами добровільного медичного страхування та договорами страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема договорів страхування додаткової пенсії;

– ставки 0, 4, 6, 12, 15 і 20 відсотків застосовуються до доходів нерезидентів та прирівняних до них осіб із джерелом їх походження з України;

– під час провадження букмекерської діяльності, діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор (у тому числі казино) одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у п.136.1 ст.136 Податкового кодексу України, ставка податку на дохід встановлюється у розмірі:

– 10 відсотків від доходу, отриманого від діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор з використанням гральних автоматів;

– 18 відсотків від доходу, отриманого від букмекерської діяльності, азартних ігор (у тому числі казино), крім доходу, отриманого від азартних ігор з використанням гральних автоматів, зменшеного на суму виплачених виплат гравцю.

Чи оподатковуються військовим збором виплати за сумісництвом?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Суттєвими факторами при обчисленні військового збору з доходів громадян є наявність трудових відносин з підприємством. За своєю суттю робота за сумісництвом є виконання працівником додаткової оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Сумісники за виконану роботу отримують зарплату, яка оподатковується військовим збором на загальних підставах, тобто за ставкою 1,5 відсотків від об'єкта оподаткування.

При виявленні контролюючим органом заниження податкового зобов’язання під час перевірки, чи може  платник податків скористатись правом на податковий компроміс?

Відповідно до пункту 7 підрозділу 9 прим. 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) процедура податкового компромісу щодо розміру та строків сплати заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, встановлена цим підрозділом, поширюється також на випадки, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки.

У таких випадках платник податків має право подати до контролюючого органу, який призначив документальну перевірку або склав акт за результатами такої перевірки, відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань до податкових декларацій за звітні податкові періоди в порядку, визначеному пунктом 1 підрозділу 9 прим. 2 розділу ХХ ПКУ.

В.о. начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло