Головна Економіка На Жовківщині розпочато проект «Лікар для села»

На Жовківщині розпочато проект «Лікар для села»

381
0

У селі Туринці пройшов перший етап проекту «Лікар для села», організований ТОВ «Захід-Агро МХП». За умовами соціальної ініціативи підприємства вузькі спеціалісти районної лікарні виїжджатимуть у сільську місцевість для надання консультацій тамтешнім мешканцям.

«Ідею проекту «Лікар для села» ми запозичили в підприємства «Урожай» групи МХП. Торік у рамках проекту «Здорові люди — здорова громада» за сприяння «Урожаю» були організовані виїзні прийоми кардіолога, офтальмолога та стоматолога у селах Черкаської області. Також з минулого року працює пересувна стоматологічна амбулаторія Черкаської стоматологічної поліклініки. Лікарі щоденно приймають 20–25 пацієнтів із різними скаргами. Ця соціальна ініціатива отримала схвальні відгуки громадян. Село Туринка — перший населений пункт, з якого ми вирішили розпочати роботу. Заплановано виїзди ще в 9 сіл Жовківського району.

Також у травні-червні проект реалізовуватиметься у Городоцькому та Самбірському районах Львівщини. Важливо, що прийом лікарів є безкоштовним не тільки для орендодавців підприємства, а й для всіх жителів села», — розповіла заступник директора з розвитку та соціальних питань «Захід-Агро МХП» Наталія Гончар.

«Я працюю в місцевому магазині. Там побачила оголошення і вирішила прийти. Мені потрібні були консультації кардіолога та акушера. Щиро вдячна керівництву підприємства за таку акцію, адже завжди бракує то сил, то часу поїхати в районну лікарню, а дбати про здоров’я потрібно завжди», — поділилась враженнями пані Любов, жителька села Туринки.

«Я постійно їжджу в район до кардіолога та фізіотерапевта. Коли почула, що лікарі прийматимуть у нас — дуже зраділа. Часто щонайменше півдня гається тільки на поїздку, а в лікарні постійно велелюдні черги. Тепер лікарі приймають тільки жителів нашого села», — прокоментувала пані Галина, мешканка села.

Програма «Лікар для села» — важлива для мешканців віддалених сіл і містечок, особливо людей похилого віку і малозабезпечених верств населення, які не мають змоги відвідати фахівців у районних лікарнях. МХП — представник великого бізнесу, який піклується про здоров’я і добробут жителів сіл, що підтверджує впровадженням відповідних соціальних проектів. Системна підтримка здоров’я громадян буде здійснюватися іншими підприємствами холдингу в різних регіонах країни, де розташовані їхні виробничі потужності чи орендовані землі. Здорова громада — запорука сильного й успішного українського села.

Соломія ТРЯСКО.