Головна Економіка На Жовківщині підприємець веде успішний бізнес на незвичному делікатесі

На Жовківщині підприємець веде успішний бізнес на незвичному делікатесі

1252
0
равликова ферма на Жовківщині

Розведення равликів — донедавна незвичного та ексклюзивного для України продукту — все більше цікавить наших співвітчизників. Популярність такої продукції за кордоном змушує українських фермерів шукати нові ідеї для равликового бізнесу, але поки що лише одиниці змогли успішно втілити задум у життя. Одним із перших у нашому районі, хто пройшов усі етапи цієї справи, став підприємець із Синьковичів Віктор Гнідець разом із дружиною Марією Іванівною.

Важко не почати — важко втриматися. Як розводити равликів на фермі відкритого типу, мало хто знає, адже для нас, українців, це нетиповий продукт. За словами Віктора Гнідця, ця справа вимагає і великих затрат, і витривалості. «Результат може

бути тільки тоді, якщо розумієш свою діяльність та активно береш в ній участь», — наголошує пан Віктор. — Жодний бізнес не буває простим, але люди, які мають терпіння та наполегливість, завжди досягнуть успіху».

Підприємці зі Синьковичів зуміли вийти на фінальну стадію зі вирощування
якісного продукту і реалізувати його за кордон. Так, цьогоріч вони відправили вже чотири партії по 20 тонн до Іспанії.

равликова ферма на Жовківщині

Сьогодні йде завершення відгодівлі равлика, далі розпочнеться сезон збирання молюсків. Найперше збиратимуть маточне поголів’я, позаяк, якщо його вчасно не зібрати, то воно почне відкладати ікру в землю. А це для равликів рівноцінно самознищенню. Масове збирання на фермі розпочнуть у другій декаді вересня.

Зібравши, равлика розміщуватимуть у контейнерах (спеціальні ящики). У цих ящиках вони стоятимуть 3-4 дні, де їх поливатимуть водою для того, щоб випорожнилися. Опісля складають у сухе місце, і вони впадають у сплячку. Перед відправкою, їх сортують у відповідні сітки по 5 кг. До перших морозів зберігають звичайно, далі — у спеціальному холодильнику, при температурі від 4 до 7 градусів та вологостійкості 60 %, яка регулюється осушувачами повітря.

На фермі у Синьковичах вирощують два види равлика: Helix Aspersa Muller (сірий малий) і Helix Aspersa Maksima (великий). Перший, переважно, користується попитом в Іспанії. Також частково на півдні Франції і Італії. Великий — лише в Португалії, Франції. Різниця між цими двома видами молюсків полягає у вазі.

Декілька слів про те, як його вирощують. Навесні мальок викладають на поле
на спеціальні щити. Обов’язково в 18.00 починають годувати. Корми роблять самі.
Виклавши на щити, поливають їх водою. Змочений корм равлик набагато краще
споживає. Опісля, згідно з технологією, яку сам розробив пан Віктор, три рази вночі
щити поливають. Відповідно о 23.00, 1.00 і 3.00 год., звичайно якщо не передбачається дощ. Із приходом дня равлики ховаються під щити. На даний час на підприємстві збільшили поголів’я до 1,5 тонни маточного (2019 року мали 200 кг). Також розширили територію до 2 га, що дозволяє заготовити 50-60 тонн готової продукції.

равликова ферма на Жовківщині

Дехто думає, що це легкий бізнес, насправді все не так. Так, він простий, але складність і полягає в тій простоті. Якщо є збут, то є і результат.

Усіх, хто має бажання, підприємці запрошують до співпраці. А ще Віктор Гнідець має на меті організувати асоціацію любителів із вирощування равликів. Дуже хоче зібрати дійсно однодумців із Львівщини. Однодумців, які б зрозуміли важкість тієї роботи, які б хотіли це робити. Бо, як зауважує підприємець: «Нас багато чого вчать, є реклами різні. А, насправді, як воно є, ніхто не каже».

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ