Головна Економіка На Жовківщині проходять весняно-польові роботи

На Жовківщині проходять весняно-польові роботи

527
0

Хто в роботі — той у турботі

Із давніх-давен так повелося, що українське село, в основному, працює, а не святкує. Розумом, серцем, невтомними руками бережуть і плекають благодатну хліборобську землю справжні трудівники, яких об’єднує у праці ТОВ «ВАМ Агро». Очолює його невтомний, мудрий і далекоглядний — Андрій Великий. Праця хлібороба — це недоспані ночі, напружені дні, висушене сонцем обличчя. Однак для колективу, яким впевнено з року в рік керує Андрій Ярославович, труднощі — не перешкода. Кожен працівник господарства чітко знає свою ділянку роботи, вміє обробляти землю й, звичайно, вирощувати на ній хороші врожаї. В яку б пору року журналісти редакції газети «Відродження» не виїжджали на поля товариства, можна бачити як тут кипить робота, як в усьому відчувається порядок, а кожна зустріч із сільськими трудівниками (відвертими та добрими людьми) залишає приємну згадку.

Так, минулої п’ятниці нам вдалось виїхати та наживо з’ясувати, як проходять цьогорічні весняно-польові роботи в товаристві «ВАМ Агро». Дане підприємство — одне з небагатьох сільгоспвиробників району, де до посівної підготувалися заздалегідь, а ще — воно провідний виробник зернових та еко-технічних культур.

— Пам’ятаю, що ми розпочинали з кількох гектарів, — розповідає Андрій Великий, — сьогодні орендуємо близько півтори тисячі угідь. Це землі Волі-Висоцької, Крехова, Добросина та Лаврикова. У сівозміні рівноцінно вирощуємо зернові культури — пшеницю, ячмінь, ріпак  озимий і ярий, соняшник та кукурудзу. Стараємось, щоб кожна із культур була прибутковою. А для цього ретельно вивчаємо все, що пов’язане з отриманням урожаю: від особливостей вирощування — до реалізації  врожаю. Основний секрет нашого успіху — це те, що ми глибоко аналізуємо всі технологічні процеси, дотримуємось їх і на основі цього отримуємо відповідні результати.

А паралельно з ТОВ «ВАМ Агро» відкрито ще одну фірму «Еко-ВАМ Агро», яка сер-тифікована в «Органік стандарт», де вже третій рік вирощують екологічно чисті культури. На 270 га загальної площі впродовж трьох років сіяли  гречку,  жито та просо,  гірчицю. Так, взявши в оренду 50 га лавриківських чагарників, умілі та заповзятливі господарники перетворили  їх на екопридатні поля.

Щорічно поповнюють автопарк, збагачуючи технічну базу новими, необхідними для хорошого ведення господарки агрегатами. Сьогодні на балансі підприємства весь набір необхідної техніки від фірми Gaspardo, позаяк ТОВ «ВАМ Агро» є базовим підприємст-вом у Західному регіоні від цієї фірми.  Користуються тракторами компаній New Holland,  John Deere, Massey Ferguson і YTO, також  є мобільна зерносушарка Mecmar D 24/175 Т2.

У планах молодих господарників — збудувати елеватор, де буде прийом зерна, очистка, сушка та зберігання. Вже викупили приміщення колишнього Добросинського бурякопункту, а також узяли в оренду прилеглі землі.

Отож, весняно-польові роботи ще тривають. На черзі — час посіву решти культур. Будемо сподіватись, погодні умови цьому сприятимуть, і врожайність цьогорічних засівів буде увінчана високими показниками.

На світлинах: керівник підприємства Андрій Великий  (на світлині 1); завантаження сівалки міндобривами проводять Тарас Кашуба з Василем Артимишиним (2), дискування здійснює Андрій Боруц (5);  лавриківські землі розкорчовує та доводить до ладу Олександр Журавський (4);  обприскує ріпак на воле-висоцьких землях Богдан Весній (3); нововстановлена мобільна зерносушарка значно полегшить роботу підприємства (6). 

Зоряна ГУМНИЦЬКА