Головна Економіка На Жовківщині у 2019 році налічується 88 господарств у галузі рослинництва

На Жовківщині у 2019 році налічується 88 господарств у галузі рослинництва

503
0

Де господар ходить — там і поле родить

Напередодні професійного свята сільських трударів ми попрохали поділитися результатами роботи сільськогосподарських підприємств Жовківщини начальника відділу агропромислового розвитку Жовківської райдержадміністрації Галину Кітинську. Які ж здобутки наших аграріїв і тваринників?

— Сьогодні, коли врожай у коморі, коли поле відпочиває і набирається сил, можемо підбити підсумки сільськогосподарського року, що завершився. Його не можна назвати легким. Однак, завдячуючи щоденній невтомній праці трударів села, вдалося виростити високий урожай сільськогосподарських культур.

У галузі рослинництва, якщо говорити конкретніше, у всіх категоріях господарств Жовківщини посівна площа склала 55,5 тис. га, валове виробництво зернових культур становить 104,5 тис. т, вирощують й олійні культури — 12,0 тис. т; валове виробництво картоплі — 167,4 тис. т, овочів — 102,9 тис. т.

Варто сказати, що на Жовківщині 2019 року налічується 88 господарств у галузі рослинництва, серед яких найбільшими є ПП «Ротен» (4300 га), ТОВ «Захід-Агро МХП» (3368 га), ФГ «Кушпіт» (1200 га), ПП «Західний Буг» (880 га), Львівська філія УНДІПВТ (740 га), ТзОВ «Гомін» (680 га), ТзОВ «Агро Фрутіка Бишків» (460 га) та ПП «Кобрин» (460 га).

Поряд із рослинництвом радують показники і у тваринництві,
зокрема, у таких товариствах, як ФГ «Лелик» (350 голів ВРХ),  ФГ «Атлант» (230 голів ВРХ) та ФГ «Велес» (138 голів ВРХ), загалом же у районі функціонують 20 господарств, серед яких й 33 сімейні ферми. Поголів’я ВРХ у всіх категоріях господарств на сьогодні становить 7522 голови, 5857 гол. корів, 41536 гол. свиней та 344393 гол. птиці.

Виокремити варто таке фермерське господарство, як «Лелик», адже окрім розведення ВРХ (350 гол., зокрема й 177 голів корів), воно займається й селекцією в рослинництві. Окрім того, закуплено сільськогосподарську техніку, а саме навантажувач кормів, прес-підбирач кормів, трактор Джон-
Дір, гноєрозкидальний механізм, тракторний причіп на суму 5,8 млн грн. ФГ «Кушпіт» придбало для покращення діяльності сільгосптехніку, вартістю 11,5 млн гривень.

Не оминаємо й товариство з обмеженою віповідальність «ВАМ Агро», яке сьогодні займається реконструцією приміщення бурякопункту під елеватор та цех переробки зернових культур в с. Добросині, потужністю зберігання 30 тис. тонн.

Попри усілякі складнощі ведення прибуткового сільського господарства, сьогодні створено й нові підприємства, зокрема ФГ «Високий сад», «Агротрейд-Захід», «Агротрейд-Захід-Еко», «Перлина Розточчя», «Поляни-3», «Меркур Агро», а також сімейні ферми у селах Пилах та Блищиводах. Товаровиробники Жовківщини є також учасниками “Програми підтримки та розвитку агропромислового розвитку у Львівській області”.

Окремо заслуговує на увагу розвиток промислового садівництва і хмелярства. Цими галузями цікавляться як малі підприємці, так і великі господарства. За сприяння державної програми підтримки хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників, на Жовківщині функціонують ТзОВ «Сварог», ТзОВ «Агро Фрутіка Бишків» та ТзОВ «Гідберрі».  Слід наголосити на продовженні дії такої бюджетної підтримки для цієї галузі, адже вона потребує впродовж декількох років фінансових вкладень без одержання продукції.

Сільгосподарські підприємства можуть скористатися й спеціальними бюджетними дотаціями за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напрямів продуктивності, за вирощування молодняка ВРХ, частковою компенсацією вартості закупленого насіння (80 % вартості насіння). Також сільгосппідприємства різних форм власності беруть участь у районній «Програмі фінансової підтримки розвитку АПК у Жовківському районі на 2019 рік».

Наостанок хочу сказати, що сьогодні, навіть через складний стан у країні, вважаю, що єдиною ланкою, здатною вижити і утвердитися в ланцюгу економічних відносин є наше селянство, яке володіє безцінним скарбом — землею. Аграрний сектор економіки може стати рушієм розвитку економіки держави загалом. Сподіваюся, що це розуміє уряд, і особлива увага і підтримка буде спрямована на розвиток агропромислового виробництва.

Яніна ТАРАСІВ