Головна Економіка На Жовківщині успішно діє равликова ферма

На Жовківщині успішно діє равликова ферма

5325
0

Равликова ферма — перспективний бізнес

Ми продовжуємо розповідати про екзотичну равликову ферму, яка діє на Жовківщині. Досвідчений бізнесмен зі Синьковичів Віктор Гнідець, пройшовши усі необхідні вимоги щодо технологій утримання, вирощування та збуту нової для вітчизняного виробника продукції, сьогодні може запевнити — справа вартує цього.

Трішки історії про види равликів. Є три, які користуються попитом. Це Helix Aspersa Pomatia (виноградний дикий равлик), Helix Aspersa Maxima (великий) і Helix Aspersa Muller (малий). Найкращий попит на європейському ринку  має Muller. Його вага — від 5 до 12 грам. Що менший равлик, то краще. М’ясо молюска — справжній гастрономний делікатес, який складається з високоякісного і легкозасвоюваного білка, води та жирів. А у хімічному складі містить велику кількість вітамінів і мінеральних елементів, таких, як  фосфор, магній, калій, мідь тощо. Його дуже полюбляють іспанці, італійці, французи, чехи, поляки… Цей молюск — гермафродит. Кожна особина може скинути в кокон понад 100 ікринок.

На думку Віктора Гнідця, Європу можна підкорити тільки якістю і ціною. Чому? Тому що такі виробники, як Польща, Прибалтика, сьогодні стають для підприємців-заготівельників дороговартісними. Україна має всі можливості за рік чи два витіснити низку країн із цього ринку і стати найкращим експортером за кордон згаданої продукції.

Хоча, якщо проаналізувати, цей вид діяльності не є вже таким і легким. Тут необхідно все прорахувати. По-перше, вчасно засіяти поля культурами, які споживає равлик, врахувавши погодні умови, що сприятимуть росту кукурудзи, сої, пшениці й ячменю. По-друге, висаджувати мальок треба теж у відповідний період. Найкраще у травні, коли остаточно минули морози.

По-третє, полив. Добре щотижня створювати поливний душ. Як не дивно, але наші кліматичні умови для африканського равлика занадто теплі. Для нього найкраще середовище з температурою в середньому 25 градусів за Цельсієм. І головне, по-четверте, це корми. Що більше в них вітамінів, то корисніші вони для росту молюсків.

Щоб виростити равлика першого сорту, необхідно врахувати і корм, і ґрунт, і вологостійкість. Стосується це і сортування, де має бути відповідна величина. Тобто, не менше 24 мм, і обов’язкова умова: комірець мушлі загнутий вверх. Серед європейців ці равлики — елітні, користуються найбільшим попитом. Щоправда, і другий сорт йде непогано.

Сьогодні, пройшовши всі стадії з вирощування молюсків до сортування та зберігання, синьковицький підприємець має можливість усім охочим запропонувати: вирощене вже на своїй фермі маточне поголів’я; мальок першого сорту; якісні та необхідні корми; утримання в просторому холодильнику. Звичайно, може навчити всіх аз премудрості у цьому виробництві, до того всього — дає гарантію збуту продукції.

Наступного року бізнесмен планує равликів постачати в ресторани. За його словами, сьогодні в їхньому холодильнику зберігається до 20 тонн слимаків, хоча є можливість — до ста. А ще Віктор Гнідець хоче на своїй равликовій фермі відкрити туристичний маршрут, де б відвідувачі могли ознайомитися наочно з тонкощами равликового бізнесу. Ну що ж, бажаємо йому тільки успіху.

 

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ