Головна Економіка На Жовківщині провели весняну акцію «Посади дерево і збережи його!»

На Жовківщині провели весняну акцію «Посади дерево і збережи його!»

218
0

Охорона навколишнього середовища є на сьогоднішній день чи не найголовнішим завданням кожного з нас. У часи науково-технічного прогресу та великого техногенного впливу людини на природні процеси, зумовленого її діяльністю – природнє середовище зазнає великої шкоди, зокрема, руйнування та порушення свого екобалансу. Ліси є природнім регулятором складу атмосфери, тому їх збереження – головне  завдання кожного свідомого громадянина. 

Із такими зрозумілими благородними намірами вже традиційно підтримали щорічну весняну акцію «Посади дерево і збережи його!» працівники Жовківської райдержадміністрації. Трудовий колектив усіх відділів адміністрації під керівництвом першого заступника голови РДА Н. С. Щур у вівторок долучились до посадки молодих лісових культур у В’язівському лісництві.

Свою роботу представники районної ради виконували під контролем та чіткими настановами керівника Жовківського лісового господарства С. С. Сохнацького, який передовсім розповів про основні засади догляду за лісовими ділянками, порядок, умови та чинники, якими керуються лісники при вирубці та посадці лісових культур. «Як і усі живі організми, так само і дерева з часом мають схильність старіти. І коли дерева доживають до свого віку зрілості, ми їх вирубуємо, а на цьому місці садимо нові молоді лісові культури. Цей процес потребує врахування багатьох важливих факторів, чинників та потребує належного вивчення і опрацювання. Враховується діаметр, склад, тип лісових насаджень тощо. Ведемо повний облік: площа та конфігурація ділянки, картографічний опис, реєстрація та облікові дані. Що стосується вирубки лісу – ми не можемо рубати те, що заманеться чи в необмеженій кількості. Зазвичай існує багато таких думок: «Лісники бездумно вирубують ліс!». Це звісно ж абсурд. Ми вирубуємо тільки ті дерева, які досягли своєї зрілості та в певній кількості, за відповідним контролем.

На цій площі вже прийшов вік стиглості дерев, їх приріст уповільнився і дерева зараз у фазі природнього відмирання. Тому прийшов час цю деревину прибрати, на її місці посадити новий ліс. Що ми й зробили на цих 2 га під час зимової вирубки та продовжуємо сьогодні під час весняної посадки.

Водночас, посадка нового лісу також має свою специфіку. У нас є вповноважена лісокультурна рада, котра складає лісничі проекти посадки, план з урахуванням типу місцевості, складу грунту, вологості тощо. Цьому присвячена ціла наука – типологія. Відповідно до напрацювань визначають і тип деревини, який будуть насаджувати. Тому ту чи іншу лісову ділянку засаджують, ретельно обґрунтувавши ряд факторів, явищ та чинників», — розповів присутнім головний лісівник району.

За добрим християнським звичаєм свою працю представники районної влади розпочали з молитви, яку очолив і благословив усіх на цю щиру місію місцевий священнослужитель о. Ярослав. З хорошим настроєм та великим завзяттям працювали усі, до роботи долучився і сам отець. Потрібний інструктаж із особливостей посадки молодих саджанців провів С. С. Сохнацький, хоча багато з присутніх вже такий досвід мали. У позитивному настрої та за чіткої організації роботи всього за дві години вдалось засадити 8 рядків білої сосни, протяжністю близько 200 метрів, а це трохи більше половини гектара. Варто згадати,  що лісові культури на цій ділянці посаджені у пам’ять про загиблих бійців  у зоні АТО.

Чисте лісове повітря та природня аура в додатку до фізичної праці урізноманітнили робочі будні працівників Жовківської райдержадміністрації, які сумлінно підтримали цю воістину добру та вкрай необхідну справу – дати життя новим лісовим культурам.

Віталій СЛУКА.