Головна Економіка Бджолярі Жовківщині звертають увагу на проблему обробки аграріями полів пестицидами

Бджолярі Жовківщині звертають увагу на проблему обробки аграріями полів пестицидами

375
0

1 березня перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець провела нараду бджолярів з питань проведення заходів щодо недопущення випадків отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами.

У нараді взяли участь представники Жовківської районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, фахівці ветеринарної медицини району, голови спілки бджолярів.

Одна з проблем пасічників – це обробка аграріями полів пестицидами, в результаті якої гинуть бджоли. Є законодавство, що передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Саме його всі суб’єкти господарювання і повинні дотримуватися.

Необхідно обов’язково повідомляти пасічникам, не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин через засоби масової інформації, селищну раду та старостинські округи. При цьому вказати місце, дату і час проведення обробітку, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, встановлювати спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку посівів. Обробка сільськогосподарських культур повинна здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними в переліку пестицидів та агрохімікатів в Україні.

Провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на аграріях, значну відповідальність несуть і власники пасік. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляру необхідно на період обробки вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Пасіки підлягають обов’язковій реєстрації, але не всі бджолярі мають паспорти на свої пасіки.

Протягом двох годин обговорювались гострі питання, які постають перед бджолярами, та шляхи їх вирішення.

У підсумку наради її учасники прийшли до висновку, що потрібно посилити співпрацю між сільгоспвиробниками, органами місцевого самоврядування та пасічниками стосовно недопущення загибелі бджіл при обробці полів пестицидами.