Головна Економіка Нарахування на фонд оплати праці в Україні є одними з найнижчих в...

Нарахування на фонд оплати праці в Україні є одними з найнижчих в Європі – Львівська ДФС

144
0

Управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Львівській області надає порівняльний аналіз сплати відрахувань від заробітної плати.

Доходи у вигляді заробітної плати в Україні оподатковуються 18 відсотковим податком на доходи фізичних осіб ( ПДФО) та 1,5 відсотковим військовим збором. Загальне навантаження на фонд оплати праці за рахунок найманого працівника становить 19,5 відсотка.

Окрім цього, навантаження роботодавця на фонд оплати праці складає 22 відсотки за рахунок сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду за найманого працівника.

В той же час, в сусідній з Україною – Республіці Польща заробітна  плата також оподатковується ПДФО за ставкою 18 відсотків, крім цьому за рахунок доходу працівника здійснюється відрахування на соціальне та пенсійне страхування, рентне страхування, страхування на лікарняний.         В цілому відрахування складають 27 відсотків.

Крім цього, роботодавець сплачує майже 21 відсоток відрахувань за найманого працівника на пенсійне страхування,  рентне страхування від нещасних випадків, внесків у фонд праці ( FP ) та фонд гарантованих виплат працівникам ( FGSP ).

Загальне навантаження сягає 48 відсотків.

Поряд з цим, в інших країнах загальне навантаження на фонд оплати праці є вище ніж в Україні, зокрема, Німеччина – 47,5 відсотка, Білорусія  – 53,6 відсотка, Румунія –  54 відсотка.