Головна Економіка Низку підприємств Львівської області викрили на ухиленні від сплати податків

Низку підприємств Львівської області викрили на ухиленні від сплати податків

190
0

Раніше до Львівської ОВА неодноразово звертались суб’єкти господарювання щодо незрозумілого і непрозорого механізму діяльності Головного управління ДПС у Львівській області в частині прийняття рішення про відшкодування тому чи іншому суб’єкту господарювання ПДВ.

Так, минулого місяця начальник Львівської ОВА Максим Козицький підняв питання непрозорого механізму діяльності ДПС у Львівській області. Мова йшла про незрозуміле ухвалення рішень в ручному режимі щодо відшкодування тому чи іншому суб’єкту господарювання ПДВ.

«На початку цього місяця зі ЗМІ я дізнався, що на зустрічі з членами громадської ради при ГУ ДПС Львівщини в.о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Щербак заявив, що цифри щодо відшкодування ПДВ фірмам не мали б цікавити адміністрацію, бо це не її компетенція. А компетенція правоохоронних органів.

Як з’ясувалось такі цифри та факти у правоохоронних органів є. І вони стосуються незаконної діяльності підприємств, які були складовою конвертаційного центру у Львові», – зазначив Максим Козицький.

Очільник Львівщини повідомив, що Львівська обласна прокуратура встановила, що низка підприємств надавали послуги з мінімізації податкових зобов’язань та штучного формування податкового кредиту іншим суб’єктам господарювання, шляхом документального відображення фінансово-господарських операцій, без їхнього реального проведення.

В ході проведення обшуків виявили та вилучили чорнові записи та чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, 32 печатки підприємств, з ознаками фіктивності, які входили до складу групи, податкову документацію.

Крім того, директору підприємства, яке незаконно сформувало та завищило податковий кредит, внаслідок чого ухилилось від сплати до бюджету податків на суму понад 3,2 млн грн, сьогодні повідомили про підозру за ст. 212 КК України.

«Дякую Львівській обласній прокуратурі, слідчим Поліції Львівської області та працівникам Управління СБ України у Львівській області за проведену роботу. Ще раз підкреслюю – війна це не час для схематозів та махінацій. І недоторканих тут не має бути!», – наголосив Максим Козицький.