Головна Економіка Про податкові зміни за «круглим столом у Жовкві»

Про податкові зміни за «круглим столом у Жовкві»

183
0

Нещодавно, в ДПІ у Жовківському районі відбулась зустріч за «круглим столом» з платниками податків Жовківського району з питань реформ у сфері оподаткування, змін до податкового законодавства, зокрема стосовно електронного адміністрування ПДВ, податкового компромісу, застосування РРО та співпраці з Центрами сервісного обслуговування.

Під час зустрічі присутні ознайомились із впровадженими змінами до бюджетного та податкового законодавства, які вступили в дію 1 січня 2015 року. В. о. начальника ДПІ у Жовківському районі Богдан Звізло наголосив на можливості застосування податкового компромісу: «Цей режим, у разі подання заяви платником та прийняття позитивного рішення контролюючим органом, дозволяє сплатити лише 5% від суми заниження податкового зобов’язання (з ПДВ та податку на прибуток) та звільняє платника від юридичної відповідальності».

Багато запитань у платників податків викликали зміни в адмініструванні податку на додану вартість, зокрема, впровадження електронного адміністрування ПДВ в тестовому режимі з 1 лютого цього року, а також особливості складання нової звітності з податку на додану вартість.

Податківці вкотре нагадали  про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Так, з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Також, зазначили, що дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Наприкінці зустрічі учасники заходу отримали відповіді на свої запитання, та пам’ятні листівки.

В.о. начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло