Головна Економіка Про Свідоме декларування своїх доходів та сплату податків –на брифінгу з місцевими...

Про Свідоме декларування своїх доходів та сплату податків –на брифінгу з місцевими журналістами

187
0

В. о. начальника ДПІ у Жовківському районі Богдан Звізло провів брифінг для журналістів місцевих ЗМІ. У заході взяли участь представники Інтернет-ресурів, та районного часопису «Відродження», Богдан Йосипович  інформував журналістів. Про кампанію  декларування доходів, одержаних протягом 2014 року. Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть скористатися правом на податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

При декларуванні доходів за минулий рік у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями).

ДПІ у Жовківському районі  запрошує  громадян завітати до 01 травня поточного року до Центру обслуговування платників ДПІ у Жовківському районі, та прозвітувати про отримані доходи у минулому році. При виникненні будь-яких питань щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи, працівники ЦОП завжди нададуть кваліфіковану допомогу.

Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема, повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Богдан Йосипович подякував колегам-журналістам за розуміння та співпрацю, та запросив зустрічатися частіше, аби спільно інформувати громадян, та платників податків через ЗМІ про  діяльність та зміни у законодавстві, вести змістовний діалог, та цікаву дискусію і у майбутньому.

В.о. начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло