Головна Економіка Перелік лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” буде розширено

Перелік лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” буде розширено

162
0

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1107 внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України з метою розширення програми «Доступні ліки» чотирма новими міжнародними непатентованими назвами (МНН) лікарських засобів, що використовуються удоопераційний та післяопераційний періоди: азатіоприн, циклоспорин, такролімус, мікофенолова кислота та її солі. Вищевказана постанова набирає чинності з 01 липня 2018 року.

Слід зазначити, що 27 грудня 2017 року Уряд уже розширив програму «Доступні ліки» двома діючими речовинами — лозартан та глібенкламід для лікування відповідно серцево-судинних захворювань та цукрового діабету II
типу. Відповідні зміни набули чинності 31 грудня 2017 року.

Нагадаємо, що для того, щоб узяти участь у програмі, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”. Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області організовано проведення щомісячного моніторингу дотримання аптечними закладами Львівської області гранично допустимих роздрібних цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Отже, якщо у Вас виникають запитання щодо ціноутворення на лікарські засоби, просимо звертатись за допомогою у Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул.
Д. Вітовського, 18, т. 252-32-22).

У разі подання звернення обов’язково вказувати та додавати:
— назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;
— назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);
— документи, що підтверджують застосування завищених цін ( чеки, квитанції).

Відділ контролю за
регульованими цінами
ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.