Головна Економіка Понад тисячу мешканців області використовують переваги сонячних установок у власних домогосподарствах

Понад тисячу мешканців області використовують переваги сонячних установок у власних домогосподарствах

153
0

Жителі Львівщини активно використовують відновлювальні джерела енергії. Так, за інформацією департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, станом на початок жовтня в області експлуатувались 1089 сонячних установок приватних домогосподарств.

Загальна потужність сонячних електростанцій приватних домогосподарств склала 23,8 МВт, з яких у ІІІ-у кварталі 2020 року було введено 2,5 МВт, що становить +10,5 %.

«Збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави»,-  розповів керівник департаменту Богдан Кейван.

Так, з метою заохочення і стимулювання населення до впровадження у приватних домогосподарствах обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії, в рамках реалізації Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017 – 2020 роки з початку 2020 року діє механізм відшкодування з обласного бюджету частини вартості приватних сонячних електричних станцій, малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, систем теплопостачання та гарячого водопостачання, які придбані і встановлені фізичними особами за власні кошти.

Цією програмою в поточному році вже скористалось 19 мешканців області, яким відшкодовано понад 440 тис грн.

В рамках цієї ж програми діє відшкодування мешканцям 10% тіла кредиту на встановлення сонячних та вітрових електричних станцій приватних домогосподарств (але не більше відповідно 100 та 120 тис грн). На даний час відшкодовано 7 позичальникам 166,9 тис грн.

Окрім цього, триває робота над Комплексною програмою підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2027 роки. Програмою передбачається впровадження нових механізмів стимулювання населення до підвищення рівня використання відновлюваних джерел енергії з метою зменшення використання традиційних енергетичних ресурсів, збереження навколишнього середовища та запобігання глобальним змінам клімату.

Зазначимо, що загалом понад 27 тисяч українських родин перейшли на сонячні панелі і заощаджують на платіжках.

Так, у ІІІ кварталі 2020 року ще майже 2 тис домогосподарств вирішили встановити сонячні панелі та стати енергонезалежними і енергоощадними.

Таким чином, кількість сімей, що використовують «чисту» електроенергію з енергії сонця, зросла на 8% і сягнула 27623.

Загальна потужність сонячних електростанцій приватних домогосподарств склала 712 МВт, з яких у ІІІ кварталі 2020 року було введено 53 МВт (це близько 40 млн євро інвестицій).

«За нашими оцінками, починаючи з 2015 року, домогосподарства  інвестували у сонячні панелі близько 560 млн євро. Це внесок у власну енергонезалежність та автономність, а також у розвиток масштабного українського ринку послуг та обладнання у «зеленій» енергетиці», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

«Завдяки СЕС домогосподарства не лише заощаджують на комунальних послугах, а й змінюють поведінку на енергоефективну. Адже вони розуміють, що кожен збережений, невикористаний кВт електроенергії дозволяє повертати вкладені інвестиції», – пояснив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

До уваги усіх, хто також цікавиться сонячними панелями для свого будинку, – брошура «Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини», розроблена Держенергоефективності за підтримки Проекту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики України».

Завантажуйте брошуру та дізнавайтеся про:

– переваги СЕС;

– покрокову процедуру встановлення СЕС;

– орієнтовний розрахунок витрат, а також потенційної економії завдяки СЕС.

Юлія Савостейко