Головна Економіка Порядок призначення та виплати грошової допомоги

Порядок призначення та виплати грошової допомоги

229
0

 З 1 жовтня 2011 р. передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі 10 місячних пенсій освітянам, медикам, спортсменам та артистам у разі призначення їм пенсії за віком.

Грошова допомога надається за таких умов:

— пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” призначена після 1 жовтня 2011 р.;

— на день досягнення пенсійного віку; передреченого ст. 26 зазначеного Закону; особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" — ”ж” ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення";

— страховий стаж на зазначених посадах — 35 років для чоловіків, 30 років для жінок;

— до цього вони не отримували будь-якої пенсії.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, затверджений постановою КМУ від 23 листопада 2011 р. № 1191. Страховий стаж, який дає право на виплату грошової допомоги, враховується в календарному обчисленні. При цьому допускається підсумовування страхового стражу за період роботи, які дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів "е” – ”ж” ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Для визначення розміру грошової допомоги враховуються місячний розмір пенсії, обчисленій згідно зі ст.ст. 27 і 28 Закону України “Про загальнообов’язкове держaвнe пенсійне страхування”, станом на день її призначення.

Виплата грошової допомоги здіснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі 10 місячних пенсій за рахунок коштів державного бюджету України, одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.

 

Галина ХРИСТЕЦЬКА,

начальник відділу пенсійного забезпечення УПФ.