Серед пріоритетів діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є проведення профілактичної роботи, спрямованої на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці.
Важливими напрямами роботи з питань профілактики є участь страхового експерта з охорони праці у роботі комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, проведення перевірок стану охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності.
Під час перевірок профілактичної роботи та розслідувань нещасних випадків і профзахворю-вань роботодавцям та спеціалістам підприємств надаються консультації з основних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», Закону України «Про охорону праці», «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232, та щодо створення і поліпшення функціонування системи управління охороною праці, розслідування нещасних випадків та з інших питань.
Фонд бере активну участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах, та у розробленні комплексних заходів на підприємствах району.
За участю страхового експерта з охорони праці постійно здійснюються заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві, так у засобах масової інформації друкуються статті. Кожен місяць на Інтернет-сторінці Фонду висвітлюється оперативна інформація про стан виробничого травматизму в області.
Одним із напрямів профілактичної роботи Фонду є проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці інженерів та відповідних посадових осіб з охорони праці. Відповідно до статей 1 та 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» за рахунок коштів Фонду проводяться навчання і підвищення кваліфікації спеціалістів з питань охорони праці.
Підводячи підсумки, хочу наголосити, що відділенням виконавчої дирекції Фонду зроблено все можливе для забезпечення гарантій соціального захисту, охорони життя та здоров’я людини праці.
Відділення стабільно виконує фінансові зобов’язання щодо відшкодування шкоди та надання медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві, покращення якості послуг, створення» усіх можливих умов для усунення обмежень життєдіяльності потерпілих.
Хочу наголосити, що попри складні соціально-економічні процеси в державі, завдяки нашій злагодженій і напруженій роботі, у Фонді немає жодної заборгованості зі страхових виплат і віримо, що і надалі Фонд зможе успішно виконувати покладену на нього суспільну місію.
Олександр АЛІЄВ,
страховий експерт з охорони праці відділення ВД ФССНВ у Жовківському районі.