Головна Економіка Стали пенсіонером за віком — повідомте Податкову

Стали пенсіонером за віком — повідомте Податкову

168
0

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для звільнення від сплати за себе ЄСВ фізична особа — підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування, повинна повідомити орган доходів і зборів про набуття статусу інваліда чи пенсіонера шляхом подання письмової заяви довільної форми з відповідними підтверджуючими документами, а саме: копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності та/або копія пенсійного посвідчення.

Після подання такої заяви зазначена особа звільняється від сплати за себе ЄСВ з наступного місяця після набуття статусу інваліда чи пенсіонера.

Начальник  ДПІ

у Жовківському районі

ГУ Міндоходів у Львівській області                             О. Л. Ліщинська