Головна Економіка Стратегія адаптації базових галузей Львівщини має відповідати Європейському зеленому курсу, – робоча...

Стратегія адаптації базових галузей Львівщини має відповідати Європейському зеленому курсу, – робоча група з екології

113
0

Екологічний розділ Стратегії адаптації базових галузей Львівщини до умов воєнного стану та післявоєнний період має відповідати Європейському зеленому курсу.

На цьому наголосив заступник голови комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Анатолій Дейнека під час засідання робочої групи з напрацювання пропозицій у галузі екології до проєкту Стратегії.

«Наша робоча група напрацьовує пропозиції до Стратегії з прицілом на Європейський зелений курс. Адже Україна сьогодні на шляху до отримання статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Упевнений, що європейська перспектива дозволить цілям Львівщини стати в рази амбітнішими, ніж які є зараз.

Продовжуємо працювати над Стратегією адаптації базових галузей нашої області, бо маємо швидко реагувати на динамічність ситуації, яку породжує війна», – зауважив Анатолій Дейнека.

Депутат обласної ради Звенислава Мамчур також озвучила тезу про Європейський зелений курс.

«Важливо врахувати, що післявоєнна відбудова України повинна враховувати можливості й засоби якнайшвидшого інтегрування до Європейського співтовариства, опиратися на засади сталого розвитку та враховувати Європейський зелений курс», – підкреслила Звенислава Мамчур.

Довідково:

Європейський зелений курс – це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року.

Також буде представлено план оцінки впливу, який дозволить збільшити ціль ЄС щодо скорочення викидів парникових газів до 2030 року до мінімум на 50 % та до 55 % порівняно з рівнями 1990 року. План полягає в перегляді кожного чинного закону на його кліматичних переваг, а також введення нового законодавства щодо циркулярної економіки, оновлення будівель, біорізноманіття, сільського господарства та інновацій.

Головними цілями Європейського зеленого курсу є підвищення добробуту громадян, захист біологічного різноманіття, екологізація економіки.