Головна Економіка У ДП «Рава-Руське ЛГ» прозвітували за виконану роботу у 2021 році

У ДП «Рава-Руське ЛГ» прозвітували за виконану роботу у 2021 році

265
0

Кожна людина старається, з кожним днем, удосконалюватись та рости як особистість. Лісова галузь, сьогодні, дуже схожа на еволюцію людини, адже також намагається удосконалюватись та розвиватись. Тому настав час підвести підсумки та прозвітувати за виконану роботу у 2021 році.

Спостерігаючи за деревом якому 50-80 років, мало хто з нас задумується які вклади працівники лісового господарства здійснили на його догляд і вирощування. Велика наука починається з Букваря, а ліс з насінини.

У рамках програми Президента «Зелена країна» та акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом» лісівниками було заліснено 210,9 га. Варто зазначити, що планували заліснити лише 185,6 га., але з настанням сприятливих погодних умов працівники ДП «Рава-Руське ЛГ» прийняли рішення активно заліснювати вирубку 2021 року. В ДП «Рава-Руське ЛГ»

Мінімальні терміни проходять від лісозаготівлі до відновлення лісу, зокрема 22,3 га. лісу посадили на ділянках, вирубка яких завершилась у 2021 році. Також підприємство зуміло посадити ліс на площі 3,0 га, де дерева ніколи не росли. Високі показники слів відмітити також по збору насіння. Підприємство планувало заготовити лише 2350 кг. насіння, а заготовили 6919,5 кг. Виконати план на 265 % та зібрати якісне насіння було не легко, але набутий досвід та відданість лісовому господарстві допомагає лісівникам досягти будь якої мети. Варто зазначити, що суттєво перевиконали план по збору насіння дуба звичайного, адже планували 2250 кг., а зібрали 6000 кг. Все починається з насіння, а насіння в нас достатньо, щоб нашу громаду засадити лісом.

У 2021 році ми традиційно вже провели акцію «Перше дерево для першокласника», та повідомляємо, що вже формуємо списки учнів, які у 2022 році бажають посадити своє дерево на теренах школи. Крім того ми продовжуємо започатковані традиції, серед яких залучення для посадки лісу не лише школярів, громадських організації та місцевого населення, ми намагаємося залучити цілі сім’ї, які приймають участь як у збиранні насіння, так і у посадці лісу.

В цьому році ми переконалися, що створений нами музей лісу є цікавий, адже учні ділилися своїми враженнями у школі і вже наступного дня ми мали можливість спілкувати про ліс з іншим класом. Ми дякуємо кожному гостю за цікавість до лісу, адже наша основна мета – показати значення лісу у житті людини.

ДП «Рава-Руське ЛГ» здійснило оновлення основних засобів та інструментів для комфортної та більш ефективної роботи працівників.

У 2021 році обсяги лісозаготівлі склали 64591 м3.

Мисливці та єгерська служба ДП «Рава – Руське лісове господарство» також мали свої клопоти у 2021 році, вони охороняли мисливські угіддя від браконьєрства, при необхідності, проводили зібрання для прийняття спільних дій щодо охорони та сприяння підгодівлі мисливських звірів.

Але не можна не згадати про роботу, яка для лісівників є звичною кожного дня: запобігання лісовим пожежам створюючи та доглядаючи за мінсмугами та протипожежними розривами. Цілодобова охорона лісових угідь від лісопорушників та контроль за раціональним використанням лісових ресурсів.

За 2021 рік сплачено податків до державного бюджету 26 431 тис. грн. та 6 317 тис. грн. до місцевого бюджету. Крім зазначеного, ще сплачено єдиний соціальний внесок в розмірі 5 275 тис. грн. Сума усіх сплачених у 2021 р. податків складає 38 023 тис. грн.

Щоб об’єктивно оцінити роботу ДП «Рава-Руське ЛГ» було прийнято рішення провести добровільний аудит компанією SGS для отримання сертифікату FSC (Лісової опікунської ради). Аудит завершився, та з гордістю повідомляємо– ДП «Рава-Руський лісгосп» аудит пройшов успішно та FSC сертифікат лісгосп отримає.

На території екологічно-пізнавальної стежини «Вовковиця» ( м. Рава-Руська) створено рекреаційний пункт, де із задоволенням можна відпочити на природі.

Лісівники працюють для людей і їх добробуту!

 

Прессекретар ДП «Рава-Руське ЛГ»   Світлана КОВАЛЬЧУК