Головна Економіка У громадах Львівської області встановлять електрогенератори, закуплені в межах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

У громадах Львівської області встановлять електрогенератори, закуплені в межах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

122
0

Львівщина отримала в розпорядження 40 електрогенераторів, які встановлять у громадах області. Передача відбулась сьогодні, 16 червня, в межах спільного проєкту Львівської ОВА та DAI Global LLC USAID («ГОВЕРЛА»).

Сім громад-партнерів Проєкту отримають по 5 генераторів, потужністю від 7,5 до 10 кВт. Йдеться про Бродівську, Добротвірську, Оброшинську, Жидачівську, Жовківську, Рава-Руську, Городоцьку, Сокільницьку, Козівську та Золочівську громади.

Ще 5 генераторів перебуватимуть у розпорядженні Львівської обласної військової адміністрації.

«Наше завдання зробити усе, щоб людям було комфортно, а головне – безпечно жити на Львівщині. Сьогодні ми отримали 40 генераторів, які надалі встановлять на об’єктах критичної інфраструктури в наших громадах, які надають найбільшу кількість послуг. Потреба в додаткових джерелах живлення вкрай важлива, адже таким чином ми можемо забезпечити безперебійну роботу, наприклад, закладів охорони здоров’я області, посилити роботу наших служб цивільного захисту. Це додатковий захід стабілізації життя на Львівщині у разі влучання ворожої ракети у підстанції електроживлення. Дякую команді Проєкту «Говерла» за підтримку та допомогу в реалізації різноманітних проєктів на Львівщині», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

З початку війни «ГОВЕРЛА» підтримує органи влади та громади, які вимушені долати різного роду надзвичайні ситуації. Наступним кроком з підтримки ЛОДА щодо вирішення проблематики внутрішньо переміщених осіб є придбання Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» обладнання, побутової техніки, меблів для покращення умов їхнього проживання.

Крім того, Проєкт уже надав ЛОДА та десяти громадам-партнерам комп’ютерну техніку: по 4 ноутбуки, по 2 багатофункціональні пристрої з витратними матеріалами до них.

«Агентство США з міжнародного розвитку USAID підтримує реформу децентрації в Україні від самого початку і за цей час надало допомогу у різних формах місцевому самоврядуванню 125 громад по всій країні, а також виконавчій владі усіх рівнів на понад $80 млн доларів. Ми розпочали співпрацю з Львівською областю минулого року в межах нашого Проєкту «ГОВЕРЛА», відібравши 10 партнерських громад для більш тісної співпраці. Реагуючи на поточну ситуацію та потреби, які змінюються, ми посилили нашу допомогу Львівщині, яка взяла на себе найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. Команда Проєкту активно допомагає області з соціально-економічним розвитком, наданні роз’яснень та практичних порад щодо актуальних законодавчих змін, а також у подоланні викликів пов’язаних з війною. Обладнання, яке ми сьогодні передаємо обласній військовій адміністрації та громадам Львівщини – 40 генераторів – це лише один з наших спільних кроків на шляху до перемоги, а також сталої та безперебійної роботи органів місцевого самоврядування, шкіл, лікарень, центрів надання адміністративних послуг. Також громади отримають вогнегасники, мотопомпи, ліхтарі, Wi-Fi роутери та інші інструменти, які допоможуть їм ефективно реагувати на надзвичайні ситуації», – розповів керівник проєктів з місцевого самоврядування та децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку в Україні USAID Марат Кюрчевський.

До слова, зараз «ГОВЕРЛА» працює над закупівлею аварійного обладнання для населених пунктів, інших обласних військових адміністрацій та Державної служби з надзвичайних ситуацій.