Головна Економіка У складних погодніх умовах тривають жнива на Жовківщині

У складних погодніх умовах тривають жнива на Жовківщині

246
0

Жнива тривають у господарстві ТОВ «ВАМ АГРО» (директор Андрій Войтенко). У вівторкову обідню пору в урочищі Великі Поділки Воля-Висоцької сільської ради два комбайни — у полі зі стиглим житом. Вся тут площа під культурою, розповів агроном Ярослав Великий, — 29 га, уже зібрано майже 15 га. Врожайність, зауважує спеціаліст, доволі непогана — 40 ц/га, хоча могла бути і вищою, якби не «вибрики» погоди. За 44 роки свого аграрного стажу такі складні жнива, каже, переживає вперше. Сильні липневі дощі настільки «напоїли» землю, що стиглий колос, що ледь втримує зерно, майже неможливо зібрати без втрат.

Ми, журналісти, і  самі вперше побачили, як багатотонний комбайн KLAAS на півметра колесами загруз у землю і буквально «сів» на стерню. Тут і механізато-ри з немалим досвідом розводять руками. Комбайнерам Василю Артемишину, Андрію Боруцу та Андрію Купецькому довелось чекати підмоги. Трактор, що прибув, а це цьогоріч придбана нова техніка фірми New Holland, що є найбільш затребуваною на сьогодні тяговою машиною, одразу виправив ситуацію (ще би — 380 кінських сил!). І комбайн знову приступив до роботи, обминувши мокру місцину.

У господарстві вже зібрали озиму пшеницю на площі 180 га, залишилась яра у Крехові та Добросині (27 га). Коли перед дощами, зауважує хлібороб, врожайність досягала 60 ц/га, то після злив — стала 45-50 ц/га. Вже зібрали ячмінь. Натомість посіяли гречку. Також товариство вирощує льон.

Радує те, що є види на непоганий урожай кукурудзи (48 га), сої на площі 30 га, добре достигає соняшник (74 га та 50 га). Поділився з нами спеціаліст і «тонкощами» збору насіннєвої кукурудзи, коли спочатку збираються качани, потім оббираються від листків, тоді природньо їх сушать, а потім обережно молотять, щоб не пошкодити насіння. Це — доволі непросто.

Синоптики на найближчі дні обіцяють спекотні дні. Тож, сподіваємося, жнива в агропідприємстві  завершать без сюрпризів. Їх цьогоріч для господарників вистачає.

 Надія БАЙБУЛА

На світлинах: Ярослав Великий ділиться враженнями про урожай жита з начальником відділу АПР Жовківської РДА Галиною Кітинською; на цьогорічних жнивах такі випадки — непоодинокі.