Головна Економіка У ТОВ “Захід-Агро МХП” збирають і сіють

У ТОВ “Захід-Агро МХП” збирають і сіють

1192
0

Серпень — пора жнив. На теренах Жовківського району одним із перших жнивувати почало ТОВ «Захід-Агро МХП», яке орендує землі в Туринці, Боянці, Сопошині, Мацошині, Мокротині і Кунині. Про те, наскільки врожайним є цей рік та як проходить збір ранніх культур, розказав керівник модуля №5 ТОВ «Захід-Агро МХП» Юрій Юрійович Думич.

— Погода зараз сприяє збору врожаю, тож усе йде планово. Цього року ми збираємо пшеницю, соняшник, кукурудзу, ярий ріпак та ячмінь. Врожайністю я задоволений, показники згідно з планом, проте є невеликі відхилення: менша очікуваної врожайність гороху, у зв’язку з погодніми умовами, та, наче компенсація, більша врожайність пшениці. Таким результатом ми завдячуємо системному підходу агроно-мічної служби та якісно проведеному обробітку земель. Також частково свою роль зіграла можливість приймати рішення щодо обробітку ґрунту та захисту рослин безпосередньо на місцевості.

Незважаючи на те, що жнива в самому розпалі, ми вже розпочали  осінню посівну. З другого серпня посіяли озимий ріпак, наступною плануємо сіяти пшеницю. Зібраний урожай відвантажуємо на власні та орендовані елеватори в Рогатині, Красному та Кам’янці-Бузькій. Техніку для перевезення маємо свою, при потребі, необхідну орендуємо. Хоча за перевезення вантажу відповідає водій, ми строго контролюємо вагове навантаження автомобілів, щоб вони не перевищували норму.

Модуль у нас порівняно невеликий — 3 200 га, та немає земель, які  не використовуються. Зараз активно займаємось розлісненням, щоб не тільки збільшити земельний банк, але й уникнути деградації ґрунтів. Звичайно, в Жовківському районі є ще багато земельних ділянок, які б ми хотіли бачити у своїй структурі, тож для швидкого розвитку покращуємо співпрацю з пайовиками, збільшуємо соціальні допомоги та орендну плату, яка вже зросла, в порівнянні з минулим роком. До речі, саме зараз відбувається видача орендної плати грошима, яка розпочалася з 1 червня, а з 7 серпня вже видаємо зерно. Орендна плата у нас проходить за графіком, без будь-яких затримок. Радує те, що людям комфортно з нами працювати, про що свідчать позитивні відгуки.

 

Соломія ОЛЕКСІВ.