Головна Економіка У Жовкві запрацювали місцеві ринки

У Жовкві запрацювали місцеві ринки

4265
0

Не той тепер базар…

Без перебільшення слід сказати, що жовківчани з нетерпінням чекали, коли ж у місті запрацюють ринки, які близько 2-х місяців були закриті на карантин. Так, була альтернатива у вигляді супермаркетів та маленьких магазинчиків, а також пропозиції від підприємців і продавців у соціальній мережі «Фейсбук», проте якщо одних такий варіант влаштовував, то інших — ні.

Саме тому, як тільки оголосили про послаблення карантинних обмежень і про дозвіл на відкриття ринків із дотриманням усіх санітарних вимог, у Жовкві міська влада вирішувала питання щодо того, чи можуть ринки працювати, як організувати правильно їхню роботу. Було вирішено, що першим відкриє свої «двері» для покупців ринок ТзОВ «Вега». А  вже згодом, 23 травня розпочав роботу й промисловий ринок ОКА «Жовква» (великий базар).

Ми вирішили на власні очі побачити, як працює великий базар, які нововведення тут були прийняті, і переконатися, чи дійсно відбувається сувора перевірка кожного, хто бажає зайти і купити потрібні продукти чи промислові товари.

Відразу впадало у вічі те, що на вулицях суботньої Жовкви не так людно, як це буває зазвичай. Транспорт не їде суцільними потоками. А все тому, що здалеку всім видно, що біля ринку працює поліція.

При вході на базар старший чоловік перевіряв наявність масок у людей та вимірював температуру. Умови праці доволі жорсткі, адже повинні бути прозорі «екрани», щоб відстань між покупцем і продавцем обмежувалася, щоб не було повітряно-крапельного контакту. Продавці — в масках і рукавичках, товар — якнайдалі від покупців, аби не відбувалося дотику, присутні антисептики на основі спирту і дезінфектори для обробки поверхонь.

Зазвичай на базар у Жовкві з’їжджаються торговці та покупці з усього району. Адже, де, як не у Жовкві, можна придбати усіляку садовину, городину, а ще поторгуватися за десяток-другий каченят, курчат, гусенят. Тут завжди і чимало кроликів, голубів. Селяни пропонують маленьких поросят… Але не цього разу. Такий звичний ринок трохи осиротів. Шалену популярність цього дня мали лише жіночки, які виростили розсаду капусти, перцю, помідорів і різних квітів. До них і вишиковуються черги покупців.

Ще задовго до відкриття ринку, під час карантину, селяни, котрі завжди мають на продаж молочну продукцію, вдавалися до різних способів реалізації молока, сиру і сметани. Але цієї суботи вони вже стояли на своїх звичних місцях у молочному павільйоні на санітарній відстані одне від одного, лише поглядаючи, що відбувається навколо.

У м’ясному павільйоні — також постійна обробка дезинфікуючими засобами, прилавки поділені на такі собі «мінісектори» із захисної плівки. Все контролюють інспектори з Держпродспоживслужби.

Не відкрилися на великому базарі деякі продуктові магазинчики, бо є певні обмеження у плані фасування, промислові теж ще не готові, адже на цьому ринку це металеві контейнери і їх потрібно правильно затягнути плівкою. Якщо це продаж взуття, то повинен бути окремо антисептик для його обробки після примірки. До речі, для останнього використовують одноразові пакетики, які одягатимуть на ноги, та одноразові рукавички.

Підприємці, котрі вклали у товар чималі суми коштів, підраховували збитки ще задовго до відкриття ринку. Але найбільшого збитку, звичайно, зазнали ті, що прорахувалися і вклали копійчину у неходовий цього сезону товар. Продавці розраховували на те, що батьки одягатимуть своїх дітей і до свят, і до школи. Тепер же вони думають, як повернути вкладені гроші.

Отож, поки ми мандрували міжряддями, чимало людей і зайшли,
і вийшли з базару. Все цивілізовано, претензій до перевіряючих нема, без масок дійсно не пропускали, температуру вимірювали. Наразі очікується відкриття інших магазинчиків і контейнерів.

Яніна Тарасів