Головна Економіка В Жовківському районі зроблено доріг на загальну суму 24 мільйони гривень

В Жовківському районі зроблено доріг на загальну суму 24 мільйони гривень

267
0

У 2018 році з обласного бюджету було виділено 19,5 млн. грн. на ремонти доріг загального користування Жовківщини і 17 млн. грн. на обслуговування та догляд доріг.

На сьогодні виконані роботи на дорогах:

1) Жовква — Мокротин — Сулимів (у межах с. Мокротина) — 1,4 км.;

2) з траси Львів — Рава-Руська — Сопошин – Мацошин — 3,2 км.;

3) з траси Львів — Рава-Руська до с. Липник — 2,2 км;

4) з траси Львів — Рава-Руська — Надичі — Гребінці — 2,7 км.;

5) Любеля — Крехів (у межах с. Кунина) — 700 м.;

6) (М09 Львів — Рава-Руська) — Муроване — 200 м.;

7) Воля Гомулецька — Малі Підліски (у напрямку до с. Гряди) — 1,1 км.;

8) Воля Гомулецька — Малі Підліски (в межах с. Ситихова) — 800 м.;

9) Куликів — Великосілки (Звертів) — 1,7 км.;

10) Р-40 Рава-Руська — Судова Вишня (на відтинку Потелич — Рава-Руська) — 2,2 км.

У планах — закінчення дороги від Жовкви до Мокротина.

Розпочато ремонт гарячою а/б сумішшю (картами) від Кунина до Добросина.

Загалом зроблено доріг на загальну суму 24 млн. грн. Співфінансування доріг загального користування з місцевого бюджету становить 3,32 млн. грн., зокрема: Сопошинська сільська рада — 700 тис. грн., Мацошинська сільська рада (спонсорські кошти ПП «Варіо-Курчата») — 1,5 млн. грн., Липницька с/р — 200 тис. грн., Малехівська с/р — 300 тис. грн., Дублянська м/р — 500 тис. грн., Кулявська — 120 тис. грн.

Проблемою номер один у дорожньому господарстві району є великий кілометраж доріг, які потребують першочергового ремонту (285 км), і повна їх зношеність. Уже по ряду доріг ямковий ремонт не дає результату. Люди хочуть добрих доріг і
негайно. Проте, відремонтувати за три роки те, що 30 років не ремонтували, неможливо. Хоч фінансування з обласного бюджету є, за кількістю виділених коштів район на 8 місці в області.

Кожен, хто коли-небудь займався будівництвом, знає, що часто виникають  проблеми. Наприклад, підрядник (а в нас це, як правило, ПП «Рома») довго чекає на оплату за виконані роботи, або виконує підряд,  не знаючи,  звідки ці кошти надійдуть і коли. Після оголошення тендеру на дорогу, який визначає потребу ремонту, коштів виділяється тільки частина.

Хочу попросити про розуміння та терпеливість, бо обласне керівництво хоче зробити дороги, що сполучають райони, міста, а також і ті, що потребують першочергового ремонту. Бо доходи мешканців району, де проживає 73 тис. працездатного населення, а орієнтовно працює 13,5 тис., теж не дають можливості розраховувати на додаткові кошти.

Упевнена, що крок за кроком ситуація в дорожньому господарстві району буде покращуватися. Небайдужість кожного з нас до спільної справи зробить наші дороги кращими.

Дякую керівнику нашої області, депутатам обласної ради, департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації, головам місцевих рад за виконані роботи.

Надія Щур, голова Жовківської РДА