Головна Економіка Високі врожаї збирають на Жовківщині

Високі врожаї збирають на Жовківщині

307
0

Днями журналісти нашого часопису разом із заступником начальника відділу АПР Галиною Кітинською побували у справжній гарячій точці — на полі, де працювали комбайни.

В урочищі Шабельня, що на території Крехівської сільської ради, жнивує ТзОВ «ВАМ-Агро». Тут по-газдівськи слідкує за роботою зернозбиральної техніки головний агроном товариства Ярослав Великий. Спеціаліст із великим стажем добре знає всі ази хліборобської праці. Тому уважно спостерігає за процесом жнив, незважаючи на нестримну спеку. На двох комбайнах працює троє комбайнерів: Андрій Купецький, Василь Артемишин та Микола Мазан.

Про врожайність Ярослав Великий говорить так: усе залежить не лише від достатньої кількості опадів навесні та ультрафіолетового проміння, а й самого сорту пшениці. Цьогорічна врожайність — нестабільна — від 40 до 60 ц з гектара.

Товариство «ВАМ-Агро» — доволі молоде. Трирічна діяльність уже має певні здобутки. Уся  земля, що орендується у Крехівській та Воле-Висоцькій сільських радах, знаходиться у використанні.  На площі 300 га — пшениця, 80 га — ячмінь, 140 га — ріпак. Під озимий ріпак уже підготовлено грунт. Розпочалася посівна кампанія.

Уже понад два тижні тривають жнива. До кінця цього тижня господарство планує  завершити  збір врожаю зернових (якщо, звісно, погода дозволить). Залишиться квасоля, гречка, соя, соняшник та горох.

 

Надія БАЙБУЛА.