Головна Економіка Жовківські податківці провели брифінг з журналістами щодо податкових знижок

Жовківські податківці провели брифінг з журналістами щодо податкових знижок

203
0

 У заході взяли участь представники Інтернет-ресурів,  та журналісти районного часопису «Відродження».

Заступник начальника- начальник Жовківського відділення  Личаківської ОДПІ Богдан Звізло інформував журналістів про порядок отримання податкової знижки.

Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема, повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Відповідно до ст.166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

За його словами, громадяни, котрі сплачували протягом 2016 року за навчання та внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, погашали пільговий іпотечний житловий кредит, мають право протягом усього поточного року подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом минулого року до бюджету податку на доходи фізичних осіб.