Головна Економіка Жовківську міськраду зобов’язано привести у відповідність до законодавства податки на нерухомість

Жовківську міськраду зобов’язано привести у відповідність до законодавства податки на нерухомість

539
0
ратуша, м.Жовква

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 14 вересня 2023 року визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції дії Жовківської міської ради (Львівська обл.) у частині встановлення податків на нерухомість.

В межах здійснення повноважень у сфері нагляду за дотриманням конкуренції органами місцевого самоврядування Західне МТВ провело моніторинг рішень органів місцевого самоврядування Львівської області, що можуть мати вплив на конкуренцію та виявило в діях Жовківської міської ради ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Було виявлено, що міськрада своїм рішенням від 14 липня 2022 року № 3 встановила різні розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних та фізичних осіб. Для фізичних осіб-підприємців були встановлені менші розміри ставок у порівнянні з юридичними особами. При цьому Податковим кодексом України такі пільги не передбачені.

Внаслідок застосування Жовківською міськрадою різних ставок податку для фізичних осіб підприємців та юридичних осіб, які діють на одному товарному ринку, останні понесли більші, порівняно з конкурентами, витрати. Такі дії Жовківської міської ради суперечать нормам конкурентного законодавства, адже створюють одним суб’єктам господарювання неконкурентні переваги у порівнянні з іншими.

З огляду на це адміністративна колегія Західного МТВ АМКУ визнала дії Жовківської міської ради порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та зобов’язала припинити його впродовж двох місяців.