Головна АТО До Дня захисників та захисниць України у Львові створять парк пам’яті

До Дня захисників та захисниць України у Львові створять парк пам’яті

212
0

До Дня захисників та захисниць у Львові планують створити парк пам’яті, висадивши близько 90 іменних дерев, присвячених загиблим у зоні АТО Героям. Символічно, дерева спільно із родинами Героїв висадять вздовж дороги, що з’єднує Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні та Високий Замок.

«Це є спільною ініціативою депутатського конкурсу. На найближчу сесію буде винесено ухвалу про створення у Львові парку пам’яті. Авторами цієї ухвали будуть представники усіх депутатських фракцій.

Ця ідея у нас в місті народилась давніше. Було бажання родин мати місце в пам’ять про рідних, яке буде особливим та визначним. Маємо пропозицію такий парк пам’яті створити, фактично, в новій символічній локації для львів’ян, яка з’єднує Високий Замок і Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні. Йдеться про нову територію поблизу школи, яка стане парком, присвяченим львів’янам, які загинули в зоні АТО. Висаджувати його ми плануємо напередодні Дня захисників та захисниць України спільно з родинами наших Героїв.

Ми плануємо висадити близько 90 дерев, що будуть присвячені львів’янам, які загинули в зоні АТО. Кожне дерево буде іменне. Ми хочемо, щоб це була зона і для львів’ян, і для туристів. Водночас, вона буде виконувати просвітницьку функцію і розповідатиме про наших Героїв. Зараз ми займаємось закупівлею цих дерев та вже почали проводити підготовку території до висадки», – зазначив директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

Локацію для створення парку пам’яті та висадки іменних дерев обрали спільно із родинами полеглих бійців.

«Ця акція є очікуваною. Ми насправді говоримо про неї вже певний період часу. Йдеться про бажання родини загиблих щодо висадки іменних дерев у пам’ять про загиблих членів сім’ї – синів, чоловіків, мешканців міста Львова.

Зараз якраз чудовий осінній період висадки дерев, тому ми користуємося і можливостями погодних умов, і тим, що ми нарешті знайшли місце, яке сподобалось родинам загиблих. Це місце знаходиться в серці Львова, яке з’єднує Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні із Високим Замком. Це буде іменний парк, де родини зможуть посадити своє деревце, присвячене своїй рідній людині, з пам’ятною табличкою. Це дійсно вдало підібране місце, яке буде знаходитись в культурному історичному місці для Львова.

Ми надіємось, що дійсно родини загиблих зможуть частіше бувати там, доглядати за деревцями і проводити певний час біля іменних рослин», – розповіла керівниця Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Світлана Ткачук.

В управлінні екології та природних ресурсів зазначають, що для висадки підбирають саджанці квітучих дерев, переважно яблунь.

«Ми закуповуємо переважно декоративні яблуні, так звані «райські». Концепцією є райський куточок серед міста, з якого можна подивитись на гарні краєвиди і відпочити душею, знайти спокій і пам’ять. Ми хочемо, щоб цей парк був декоративний весною, коли все цвіте, тому ми висадимо там різні види яблунь та інших декоративних квітучих дерев, аби вони зацвітали одне за одним і могли на місяць-півтора довше квітнути. Також восени там будуть яблучка різного кольору. Туди прилітатимуть пташки.

Зараз ми підбираємо дерева та вимірюємо простір, аби зрозуміти, яких дерев потрібно, адже вони можуть бути більші або менші», – акцентувала керівниця управління Олександра Сладкова.