Головна Життя МОЗ запровадила електронні рецепти – що потрібно знати жовківчанам

МОЗ запровадила електронні рецепти – що потрібно знати жовківчанам

427
0

Новітні технології: електронні рецепти

Славнозвісні лікарські “кривульки” у рецептах відходять у минуле — на допомогу прийшли новітні технології. МОЗ запровадила електронні рецепти.

Прийшла смс — отримуй ліки.

Нова система дозволяє пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір із НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Покроково це виглядатиме так.

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація (Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо).

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепта лікар разом із пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку, зручну для нього аптеку, що бере
участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій ап-
теці і входять у програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного
препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Звертаємо Вашу увагу на те, що номер мобільного телефону записаний у декларації пацієнта і повинен залишатися актуальним при виписуванні електронного рецепта, оскільки код підтвердження на отримання ліків за електронним рецептом приходить у вигляді смс на телефонний номер, зареєстрований у декларації. У разі втрати або зміни номера мобільного телефона, пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря та подати пакет документів на зміну даних у декларації.

Тому, пам`ятайте: необхідно вчасно звернутися до сімейного лікаря при втраті або зміні номера мобільного телефона, аби не виникало проблем при отриманні ліків за електронним рецептом!