Головна Життя В 2019 році на території Жовківського району зареєстровано вже 68 випадків захворювання...

В 2019 році на території Жовківського району зареєстровано вже 68 випадків захворювання на кір

265
0

СПЕЦОПЕРАЦІЯ «ВАКЦИНАЦІЯ!»

 Жовківський районний відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»  повідомляє, що за  період 2019 року на території Жовківського району  зареєстровано  68  випадків  захворювання на кір.

Минулого тижня від ускладнень кору помер один  українець. Загалом цього року від цієї недуги померло вже шестеро людей. У 2018 році кір забрав 16 життів.

Найчастіше хворіють діти, які не отримали другу дозу КПК (кір, паротит, краснуха) вчасно.

КІР — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової  повітряно-крапельним   шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — ВАКЦИНАЦІЯ. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Невакциновані медичні працівники найбільше наражаються на ризик захворіти.

За даними МОЗ, Львівська область є «лідером» за кількістю зареєстрованих випадків захворюваності на кір і одним із антилідерів за рівнем охоплення щепленнями проти кору:  захворіли 12 тисяч людей, з них понад 7 тисяч взагалі не були щеплені, інші мали лише 1 дозу КПК.

МОЗ України ініціювало надзвичайні заходи для захисту від кору. У січні у Львівській області розпочато фактично  спецоперацію для підвищення рівня імунізації дітей, віком  від 6 до 18 років, які пропустили планові щеплення з будь-яких причин. Надзвичайні заходи з імунізації дітей  розпочнуться  також у школах Жовківського району, згідно з протоколом № 1 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та на виконання розпорядження від 21.01.2019р. №36/0/5-19 голови Львівської ОДА «Щодо організації заходів із проведення щеплень проти кору дитячому населенню, віком від 6 до 18 років у Львівській області», з 01 до 28 лютого 2019 року.

Міністерство охорони здоров’я   закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, відповідно до термінів календаря щеплень, і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно всі діти, віком до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

Ліків від кору не існує. Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Просимо батьків зі всією відповідальністю поставитись до вакцинації дітей, попередньо проконсультуватись із лікарем, переглянути свої погляди та ставлення до імунізації.

Марія СЛЮСАР,

лікар-епідеміолог