Головна Життя Жовківчан застерігають бути обережними при обігріву приміщень в холодну пору року

Жовківчан застерігають бути обережними при обігріву приміщень в холодну пору року

134
0

Збережімо життя і майно від вогню

Із настанням похолодання показник кількості пожеж, які щодня виникають у житловому секторі країни, залишається на стабільно високому рівні. Зазвичай причиною виникнення займань у помешканнях громадян є нехтування людьми елементарних правил пожежної та власної безпеки. Куріння у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, нерідко для обігріву власних домівок люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Саме тому, аби попередити виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі, працівники Служби порятунку спільно з фахівцями соціальних служб, представниками органів місцевої влади, волонтерами та у супроводі представників ЗМІ систематично спілкуються із громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

Зокрема цього тижня рятувальники побували у селах Ситихові та Малих Підлісках. Спільно із працівниками міської ради вони відвідали будинки пенсіонерів і самотніх літніх людей, а також поспілкувались з перехожими на вулицях села. У процесі роз’яснювальної роботи учасники рейдової групи ще раз нагадали громадянам правила пожежної безпеки, номери телефонів екстрених служб та наголосили на небезпеці, яка загрожує у випадку порушення вимог безпеки. Таку роз’яснювальну роботу проводитимуть й надалі.

Зважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до людей з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти!

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, зокрема:

  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов’язково перевірте його справність;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не куріть у ліжку;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання.

Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. 

Андрій Рачинський,

головний інспектор Жовківського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, майор служби цивільного захисту