Головна Життя На сьогодні по території Львівщини спостерігається черговий підйом захворюваності на кір

На сьогодні по території Львівщини спостерігається черговий підйом захворюваності на кір

270
0

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

Захворіти на кір дуже просто. Вірус передається при розмові, чханні чи кашлі хворої людини на великі відстані. Єдиним дієвим профілактичним засобом є вакцинація. Інкубаційний період кору становить від 7 до 21 дня. Перші симптоми – підвищення температури тіла, кашель та сльозотеча. Найголовнішим симптомом кору є висип, але він з’явиться не відразу. Через 3-5 днів самопочуття хворого покращується, однак вже через добу температура повертається.Разом із нею з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.

На Львівщині захворювання на кір ще не пішло на спад. Нові випадки кору будуть фіксувати, як мінімум, до кінця грудня.Тож медики нагадують: зупинити кір може тільки вакцинація.