Головна Історія Акт злуки – погляд крізь роки

Акт злуки – погляд крізь роки

279
0
Акт злуки – погляд крізь роки
Акт злуки – погляд крізь роки

Людина народжується й отримує в спадок найдорожче – Батьківщину. Її не обирають, вона, як і мати – твоя доля. Україна — Країна хвилюючої краси, радості і печалі, розкішний вінок з рути і бар-вінку, чорнобривців і калини. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя, свідками чого є високі в степах обеліски, могили, пам’ятники. Свідченням багатовікової боротьби за волю є історичні перекази, легенди, пісні.

Наш народ споконвіку відзначався своєю волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Вінцем цих прагнень стало возз’єднання Східної і Західної України. Воно визрівало віками страждань і поневірянь і дійшло аж до 21 століття.

Боротьба за Українську самостійну соборну державу – найбільш яскрава сторінка історії визвольних змагань українського народу.

На знак вшанування надзвичайно важливої дати в історії нашої держави у Жовківському навчально-реабілітаційному центрі І-ІІІ ступенів «Злагода» проведено історичну конференцію за участю методиста ІМЦО Омеляна Боровця, вчителів історії Жовківських ЗОШ і брата Ореста з Львівської духовної семінарії.

Учні старших класів закладу підготували невеличкий концерт (мовою жестів) та декілька фрагментів з історії возз’єднання Сходу і Заходу нашої держави. Вчитель національно-патріотичного виховання Ігор Полуситок розповів про історичні віхи, які передували проголошенню Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. У підсумку – історична конференція пройшла досить цікаво і змістовно.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.