Головна Історія На Жовківщині вшанували пам’ять жертв війни

На Жовківщині вшанували пам’ять жертв війни

183
0

Cьогодні, 26 червня, на Жовківщині вшанували пам’ять жертв війни.

Страшним спогадом, незагоєною раною, що донині кровоточить у серці нашого народу є геноцид сталінського та радянського режимів, а також жахливі лихоліття Другої світової війни.

Радянська влада протягом 1939-1941 рр. провела на Жовківщині ряд каральних заходів з метою перебудови способу життя жовківчан на соціалістичний лад.

Очевидці розповідали, що у місті поширювалися чутки, що у жовківській в’язниці радянські війська, тікаючи від німців, у нелюдський спосіб замордували усіх арештантів. Понад три десятки жовківчан були знайдені своїми родичами у ямі на подвір’ї катівні.

Саме тому сьогодні небайдужі жовківчани зібралися біля пам’ятника жертв сталінських репресій аби віддати шану пам’яті мучеників, яких захоронили 26 червня 1941 року у могилі перед замком.

Окрім цього, 22 червня щорічно відзначається як День скорботи і пам’яті жертв війни. Цей день став початком німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Хвилиною мовчання учасники пам’ятного віче вшанували пам’ять жертв війни.

Опісля представники влади поклали квіти до пам’ятного знака, а священнослужителі місцевих храмів відправили панахиду.

“День скорботи і пам’яті – це день спільної молитви і поминання невинних жертв Другої світової війни. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму та репресій комуністичного режиму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!»- сказала у своєму виступі перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець.

На завершення заходу чоловічий квартет “Срібні дзвони” виконав низку патріотичних пісень.

На Жовківщині вшанували пам'ять жертв війни
На Жовківщині вшанували пам'ять жертв війни
На Жовківщині вшанували пам'ять жертв війни
На Жовківщині вшанували пам'ять жертв війни
На Жовківщині вшанували пам'ять жертв війни